Rode XCM-50 vs HyperX Quadcast/Duocast

Remi

Picopat
Merhabalar, yayıncılık/youtube ve discord'da kullanmak için bir mikrofon arıyorum. Bu 3 mikrofon arasında kaldım. Sizin öneriniz bu üç mikrofondan hangisi olur ve neden?

HyperX Solocast kullanıyorum. Lakin bütçem yüksek olsaydı kesinlikle Rode tercih ederdim.

Tartışmasız xcm 50 onur Naci Öztürkler adlı kanalın 3 mikrofunu incelediği bir videosu var bakbilirsin
O videoya da şimdi bakayım o zaman teşekkür ederim
HyperX Solocast kullanıyorum. Lakin bütçem yüksek olsaydı kesinlikle Rode tercih ederdim.
Teşekkürler hocam, şu anda memnun musunuz kullandığınız mikrofondan

O videoya da şimdi bakayım o zaman teşekkür ederim

Teşekkürler hocam, şu anda memnun musunuz kullandığınız mikrofondan
Ben yayıncılık yapmıyorum. Arkadaşlarıma ilk aldığım zaman sorduğumda default haliyle ses kalitemin çok iyi olduğunu söylediler. Ben sonradan mikrofon standı aldım. Kendi standıyla masanın üzerine koyduğun zaman elinle masaya vurduğun zaman tak tak diye o sesleri alıyor onu söyleyim. Mikrofon standıyla bu sorun çözülüyor. Üstüne gittim mikrofon süngeri aldım üzerine taktım Quadcast'e çok ama çok yakın ses performansı sunuyor. Aldığım mikrofon süngerinin linkini bırakıyorum. Sanki kutusunun içinden çıkmış gibi milim milimine uyuyor bu sünger hiç sırıtmıyor.
Linki: On Stage ASWS58B Siyah Mikrofon Süngeri | Elit Müzik

Ama dediğim gibi daha profesyonel ürün arıyorsanız önerim kesinlikle RODE olacaktır. F/P olarak bakarsak Quadcast'e çok yakın performans sunan mikrofon olarak Solocast iyi alternatiftir.

Ben yayıncılık yapmıyorum. Arkadaşlarıma ilk aldığım zaman sorduğumda default haliyle ses kalitemin çok iyi olduğunu söylediler. Ben sonradan mikrofon standı aldım. Kendi standıyla masanın üzerine koyduğun zaman elinle masaya vurduğun zaman tak tak diye o sesleri alıyor onu söyleyim. Mikrofon standıyla bu sorun çözülüyor. Üstüne gittim mikrofon süngeri aldım üzerine taktım Quadcast'e çok ama çok yakın ses performansı sunuyor. Aldığım mikrofon süngerinin linkini bırakıyorum. Sanki kutusunun içinden çıkmış gibi milim milimine uyuyor bu sünger hiç sırıtmıyor.
Linki: On Stage ASWS58B Siyah Mikrofon Süngeri | Elit Müzik

Ama dediğim gibi daha profesyonel ürün arıyorsanız önerim kesinlikle RODE olacaktır. F/P olarak bakarsak Quadcast'e çok yakın performans sunan mikrofon olarak Solocast iyi alternatiftir.
Cevabınız için teşekkürler, biraz daha profesyonel bir ürün arıyorum o yüzden muhtemelen tercihim rode olacak ama testlerine baktım Solocast'te gayet güzel bir ürünmüş

Geri
Yukarı