Rog Ally ile neler yapılabilir?

190E

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Yaş 25 olmak üzere. Evlenip barklandık. Hal böyle olunca odaya çekilip bilgisayar başına geçip saatlerini orda geçirmek çok zor oluyor. Farklı işlerin oluyor eşine vakit ayırman gerekiyor zaten işten gelince yemek yiyince 3-4 saat ya kalıyor ya kalmıyor. Hal böyle olunca ROG Ally'a aşık oldum resmen.

Bilmiyorum abartıyor muyum ama PC kasamı satıp ROG Ally alasım geldi bile diyebilirim. Zaten bilgisayarda yaptığım her şeyi onda da yapabiliyorum. Oyunlarımı cayır cayır oynuyorum. Çantama koyup götürüyorum iş yerindeki boşluklarımda bile oynayabiliyorum. Eve geliyorum istersem monitöre bağlayıp büyük ekranda kaldığım yerden devam da edebiliyorum. Klavye mouse takıp CS, Valo bile oynayabiliyorum. Yani vakti olmayan insanlar için rüya gibi bir şey bu.

Ama merak ettiğim şeyler var. Bu alette bilgisayarda yapabildiğim HER ŞEYİ yapabiliyor muyum? Mesela Metin2 indirip oynayabiliyor muyum? Bence olması lazım yani sonuçta Windows var cihazda. "Mesela" torrent üzerinden bir şey indirebiliyor muyum? Photoshop vs. kullanabiliyor muyum? Bence bunların cevabı evet. Asıl sorulması gereken bilgisayarda yapıp bu cihazda yapamayacağım bir şey var mı?

Bu alet aslında taşınabilir bir bilgisayar, yani evet bilgisayarda yapılan her şeyi yapabilirsiniz ancak dizayn, performans kriterleri bahsettiğiniz programlar düşünülerek hazırlanmadı. Öncelikli amaç oyun oynamak olduğundan bu cihazda en yüksek verim alacağınız aktivite oyun oynamaktır. Yurtdışından alabiliyorsanız sizin için oldukça avantajlı olacaktır.

Bu alet aslında taşınabilir bir bilgisayar, yani evet bilgisayarda yapılan her şeyi yapabilirsiniz ancak dizayn, performans kriterleri bahsettiğiniz programlar düşünülerek hazırlanmadı. Öncelikli amaç oyun oynamak olduğundan bu cihazda en yüksek verim alacağınız aktivite oyun oynamaktır. Yurtdışından alabiliyorsanız sizin için oldukça avantajlı olacaktır.
Zaten bahsettiğim şeyleri yapan biri değilim sadece sorumu netleştirmek için fazladan örnek verdim hocam. Hangi ülkelerde satılıyor acaba gürcistan'da falan var mı?

Hocam yapabilirsiniz fakat o fiyata aldığınız masaüstü bilgisayar performans olarak Ally'ı yok edecektir.
Elbette öyledir bunun farkındayım. Benim için oyunları akıcı oynatması ve taşınabilir olması sebep zaten.

Geri
Yukarı