Çözüldü ROG STRIX B450-F BIOS güncelleme

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Rhadios

Hectopat
Merhaba. Ben BIOS Update yapmak istiyorum. ASUS ROG STRIX B450-F GAMING anakartım var, nasıl yapılır bu konuda yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
YouTube'da şu videoyu buldum. İngilizceniz var ise bu videodaki adımları takip edebilirsiniz. Ben yine de adım adım videoya göre yazacağım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

• Güncel BIOS dosyasını indirin.
  • .zip dosyasından .CAP uzantılı dosyayı USB belleğe kopyalayın.
  • Bilgisayarı kapatın ve tekrar açın. Açılışta art arda "Del" tuşuna basın, böylelikle BIOS'a ulaşacaksınız.
  • BIOS'ta üstte "Tool" kısmı olacak. Oradan ASUS EZ Flash 3 Utility kısmına gelin. Not: BIOS'ta bu gibi kısımlar yoksa F7 basmayı deneyin ancak tuştan tam olarak emin değilim. Burada sıkıntı yaşarsanız belirtin, ufak bir araştırma yaparım.
  • "via Storage Device(s)" kısmına basın ve .CAP uzantılı dosyayı seçin.
  • 2 kere uyarı ekranı gelebilir. Yes deyip ilerleyin ve böylelikle güncelleme başlayacaktır.
Ağ üzerinden güncelleme seçeneği de var ancak ne kadar güvenilir ve başarılı, bilmiyorum.

Sıkça elektrik kesintisi yaşanan bir yerdeyseniz bu işlemi yapmamanız daha iyi olur. Yine de oluşabilecek sıkıntılar sizin sorumluluğunuzda.
YouTube'da şu videoyu buldum. İngilizceniz var ise bu videodaki adımları takip edebilirsiniz. Ben yine de adım adım videoya göre yazacağım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

• .zip dosyasından .CAP uzantılı dosyayı USB belleğe kopyalayın.
  • Bilgisayarı kapatın ve tekrar açın. Açılışta art arda "Del" tuşuna basın, böylelikle BIOS'a ulaşacaksınız.
  • BIOS'ta üstte "Tool" kısmı olacak. Oradan ASUS EZ Flash 3 Utility kısmına gelin. Not: BIOS'ta bu gibi kısımlar yoksa F7 basmayı deneyin ancak tuştan tam olarak emin değilim. Burada sıkıntı yaşarsanız belirtin, ufak bir araştırma yaparım.
  • "via Storage Device(s)" kısmına basın ve .CAP uzantılı dosyayı seçin.
  • 2 kere uyarı ekranı gelebilir. Yes deyip ilerleyin ve böylelikle güncelleme başlayacaktır.
Ağ üzerinden güncelleme seçeneği de var ancak ne kadar güvenilir ve başarılı, bilmiyorum.

Sıkça elektrik kesintisi yaşanan bir yerdeyseniz bu işlemi yapmamanız daha iyi olur. Yine de oluşabilecek sıkıntılar sizin sorumluluğunuzda.

Çözüm

• .ZIP dosyasından .CAP uzantılı dosyayı USB belleğe kopyalayın.
  • BIOS'ta üstte "tool" kısmı olacak. Oradan ASUS EZ Flash 3 Utility kısmına gelin. Not: BIOS'ta bu gibi kısımlar yoksa F7 basmayı deneyin ancak tuştan tam olarak emin değilim. Burada sıkıntı yaşarsanız belirtin, ufak bir araştırma yaparım.
  • "VIA Storage device(s)" kısmına basın ve .CAP uzantılı dosyayı seçin.

Teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı