ROG STRIX B550-E BIOS güncelleme

Brsdrr

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamünaleyküm.
Bugün kasamı topladım ve yarın ekran kartı alacağım idarelik ASUS 1650.
Sorum şu, ilk defa sistem topluyorum anakart ROG STRIX B550-E işlemci Ryzen 5600. sistemi çalıştırdığımda BIOS için yapacaklarımı bilmiyorum. Flasha at, tak ve BIOS tuşuna bas falan gibi muhabbetlere şahit olmuştum. Ne gibi yol izlemem lazım? Teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorum şu, ilk defa sistem topluyorum anakart ROG STRIX B550-E işlemci Ryzen 5600. sistemi çalıştırdığımda BIOS için yapacaklarımı bilmiyorum. Flasha at, tak ve BIOS tuşuna bas falan gibi muhabbetlere şahit olmuştum. Ne gibi yol izlemem lazım? Teşekkürler şimdiden.

Hocam anakart üreticisinin sayfasına giriyorsunuz BIOS en sürüm indiriyorsunuz sonra flash atıp arka taraf takıyorsunuz BIOS tuşuna basıyorsunuz otomatik güncelliyor.

1657926985617.png

Hocam yukarıdaki kısma takıyorsunuz flashı sol tarafa sonra BIOS tuşuna basıyorsunuz. Bu kadar otomatik güncelliniyor.

Bende MSI B550-A Pro ve R5 5600 almıştım B550e BIOS yaptığımda öyle yapmıştım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videoyu izleyerek ama ASUS'ta nasıldır bilemiyorum.

Bende MSI B550-A Pro ve R5 5600 almıştım B550e BIOS yaptığımda öyle yapmıştım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
bu videoyu izleyerek ama ASUS'ta nasıldır bilemiyorum.

Böyle oluyor ben yanlış anladım sadece düğmeye basıcak anladım flash BIOS atmadan zaten güncelleme olmuyor bilgisayar kapalı olabilir zaten düğmeye basınca otomatik güncelliyor.

İki şekilde yapabilirsin. Birisi klasik yöntem olarak BIOS üzerinden, diğeri ise anakartındaki BIOS tuşuyla. İkisinin de videosunu aşağıya bıraktım. Türkçe alt yazı ile izleyebilirsin.

İndirilecek en güncel 2803 sürümlü BIOS dosyası: https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/mb/BIOS/ROG-STRIX-B550-E-GAMING-ASUS-2803.zip

Kullandığın flashdiskin FAT16 veya FAT32 formatında olması gerekiyor ayrıca, belirteyim.

BIOS Arayüzünden Güncelleme

BIOS Tuşuyla Güncelleme

BIOS tuşuyla güncelleme yaparken anakartta en az 24 pinlik güç kablosunun takılı olması yeterli. Bu cümlemi yanlış anlama ama. 24 pinlik güç kablosu takılı olduğu sürece anakartın üzerinde işlemci, ekran kartı, RAM vs. ne olursa olsun takılı kalabilir sorun olmaz, çıkarmana gerek yok yani onları.

Son düzenleme:
Hocam anakart üreticisinin sayfasına giriyorsunuz BIOS en sürüm indiriyorsunuz sonra flash atıp arka taraf takıyorsunuz BIOS tuşuna basıyorsunuz otomatik güncelliyor.

Eki Görüntüle 1452583

Hocam yukarıdaki kısma takıyorsunuz flashı sol tarafa sonra BIOS tuşuna basıyorsunuz. Bu kadar otomatik güncelliniyo

Eki Görüntüle 1452583

Hocam yukarıdaki kısma takıyorsunuz flashı sol tarafa sonra BIOS tuşuna basıyorsunuz. Bu kadar otomatik güncelliniyor.
Enteresan bir şekilde kendi sitesinde güncel bios indirme mevzusuna gelemiyorum modeli filan giriyorum yok

Arkadaşlar bios güncelleme istemedi gerek kalmadı herkese ilgi alakası için çok teşekkür ederim dostlar.

Son düzenleme:
BIOS'u bir gün mutlaka güncellemeniz gerekecektir. Güncel BIOS'u indirdikten sonra masaüstüne attığınız dosyayı açın. Karşınıza CMD çıkacak, herhangi bir tuşa basın. USB belleğinize işlem yapılan dosyayı atın ve USB belleği anakartın "BIOS" yazan USB çıkışına takın. PC'yi yeniden başlatıp BIOS'a girince "TOOL" kısmından "ASUS EZ Flash 3 Utility" seçeneğini seçip USB belleğinizden okuma işlemini başlatın.

Geri
Yukarı