ROG STRIX B550 Xe sisteme RAM tavsiyesi

Bütçe
1500 TL
Almak istediğin RAM'lere bağlı, işlemcinin bellek kontrolcüsüne de bağlı. Mesela benimkisi 3866 MHz olabiliyor 1:1 modda ama seninkinin olup olmayacağı sendeki 5800X'in bellek kontrolcüsüne bağlı. Bende de aynı işlemci var ama bu dediğim bellek kontrolcü olayı aynı işlemcide bile aynı kalitede olmuyor.

Yaptığım değerler bu şekilde.

DRAM Voltage 1.58V bu arada.

1634916284148-png.1195511

Almak istediğin RAM'lere bağlı, işlemcinin bellek kontrolcüsüne de bağlı. Mesela benimkisi 3866 MHz olabiliyor 1:1 modda ama seninkinin olup olmayacağı sendeki 5800X'in bellek kontrolcüsüne bağlı. Bende de aynı işlemci var ama bu dediğim bellek kontrolcü olayı aynı işlemcide bile aynı kalitede olmuyor.

Dram voltage 1.58v bu arada.

G.Skill Trident Z RGB Neo 3600mhz. Alacam

Kullanacağın RAM'in çipine bağlı bu durum muhtemelen 3866MHz C14 olmayacaktır alacağın RAM diye tahmin ediyorum.

DRAM Voltage 1.58V bu arada.

@BerkayZ87 Hocam Mükemmel değerler vallaha, voltaj biraz yüksek sanki. Ben 3866MHz C16 voltajsız çıkıyordum benim RAM'ler ile, o kadar voltaj vermeyi hiç denemedim ama Hynix C-die var bende. APU sisteme geçince 3200'de takılı kaldım. Corsair Vegeance RGB PRO RAM'ler bu arada, 10 tane RAM değiştirdim bunu bulana kadar. :)

Kullanacağın RAM'in çipine bağlı bu durum muhtemelen 3866MHz C14 olmayacaktır alacağın RAM diye tahmin ediyorum.

@BerkayZ87 Hocam Mükemmel değerler vallaha, voltaj biraz yüksek sanki. Ben 3866MHz C16 voltajsız çıkıyordum benim RAM'ler ile, o kadar voltaj vermeyi hiç denemedim ama Hynix C-die var bende. APU sisteme geçince 3200'de takılı kaldım. :)
Voltaj CL14 yerine CL16 olsa 1.45 bile yeter de Samsung B Die olunca çok dert olmuyor 1.6V'ye kadar günlük kullanılabiliyor. Benim şanssızlığım çok üst kalite bir B Die olmaması. Bad bin ile bu kadar oluyor ancak bu hali bile şu an piyasada herkesin çipi iyi diye atladığı Micron Rev.E Die'dan daha iyi :D

Linkini atabilir misin?

@BerkayZ87 Hocam Mükemmel değerler vallaha, voltaj biraz yüksek sanki. Ben 3866MHz C16 voltajsız çıkıyordum benim RAM'ler ile, o kadar voltaj vermeyi hiç denemedim ama Hynix C-die var bende. APU sisteme geçince 3200'de takılı kaldım. Corsair Vegeance RGB PRO RAM'ler bu arada, 10 tane RAM değiştirdim bunu bulana kadar. :)
Ram bu

Ram bu

Bu modelden CJR çıkıyor genelde. Attığım değerlere erişemezsin. Tabii görünüş olarak mükemmeldirler. Overclock performansı önemli değilse alabilirsin.

Bu modelden cjr çıkıyor genelde. Attığım değerlere erişemezsin. Tabii görünüş olarak mükemmeldirler. Overclock performansı önemli değilse alabilirsin.

Cjr nedir? Peki neo olmasa bile trident z rgb modeli var F4-3600C17D-16GTZR
Başka cevap yok mu?
Merhaba arkadaşlar. Yeni sistem topladım oyun ve yazılım için dolardan dolayı DDR5'li sisteme yönelmedim. Bana hangi RAM'ı tavsiye edersiniz? Uzun süre götürebilecek, RAM boyutu ve frekansı ne kadar olmalı? Not: Sıvı soğutucu üstte takılı. Düşük profilli RGB RAM istiyorum.

Sistem özelikleri.

Anakart: ASUS ROG STRIX B550 Xe Gaming Wi-Fi

Ekran kartı: MSI RTX 3080 Ti Gaming X Trio.

İşlemci: Ryzen 7 5800X

Kasa: XPG Battlecruiser beyaz.

PSU: FSP Hydro G PRO 850W

SSD M.2: Crucial P5 1 TB.

Soğutucu: Corsair H150i Elite capallix.
Tavsiye bekliyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı