ROG STRIX G16 işlemcisi çok ısınıyor

ROG STRIX G16 (2023) G614 G614JI-N3187 Gaming laptopu aldım, bir haftadır falan kullanıyorum.
i7 - 13650HX işlemci boştayken 65-80 arası gidip geliyor.
Herhangi bir oyunda 85 ile 95 arasında oluyor. Çoğunlukla 95e sabitleniyor. Limitlemişler sanırım.
100 derecede Intel'in sitesinde dediği gibi kendini kapatıyor.
Ekran kartının sıcaklıkları normal seviyede.
Yani bunu nasıl çözebilirim, sıvı metal kullanmışlar diye biliyorum bu kadar ısınması normal mi?
Boşta 65-80....Hiç normal olduğunu sanmıyorum.Elimde soğutması berbat bir laptop var.İçi temiz sayılabilir yaklaşık 5 ay önce temizlemiştim.Macunu da 1 yıl önce değiştirmiştin.Boşta 45-55 arası.Aşırı yükte en fazla 85-86 falan gördüm.

Edit: hayatımda hiç gaming laptop kullanmadım.Onlar güçlü cihazlar.Belki ondan dolayı olabilir bilemiyorum.Bendeki işlemci i5 7200U.

Yani bilmiyorum odanın sıcaklığı İstanbulun normal derecesi oluyor. Hafif odam küçük laptop uzun süre çalıştığında odayı çok hafif ısıtıyor ama yani yine bu kadar çok ısınması normal olduğunu düşünmüyorum.

ROG STRIX G16 (2023) G614 G614JI-N3187 Gaming laptopu aldım, bir haftadır falan kullanıyorum.
i7 - 13650HX işlemci boştayken 65-80 arası gidip geliyor.
Herhangi bir oyunda 85 ile 95 arasında oluyor. Çoğunlukla 95e sabitleniyor. Limitlemişler sanırım.
100 derecede Intel'in sitesinde dediği gibi kendini kapatıyor.
Ekran kartının sıcaklıkları normal seviyede.
Yani bunu nasıl çözebilirim, sıvı metal kullanmışlar diye biliyorum bu kadar ısınması normal mi?
hocam herhagi bir işlem yaptınız mı acaba? benimki de aynı model sıcaklıklara bakıyorum youtube'da kullananlara 75 derecede warzone oynuyorlar çoğu oyunu 75 85 arası oynuyorlar benim performans modunda turbo modunda dereceler 95lere çıkıyor çok da kullanmadım laptop'ı açıkçası ona rağmen. sessiz modda 87de oynatıyor. ama internetteki değerleri çok daha düşük. boşta bile 67de takılıyor benimki. servise göndermek istiyorum ancak korkuyorum da başına bir şey gelir diye. Servisi iyi midir acaba Asus'un?

hocam herhagi bir işlem yaptınız mı acaba? benimki de aynı model sıcaklıklara bakıyorum youtube'da kullananlara 75 derecede warzone oynuyorlar çoğu oyunu 75 85 arası oynuyorlar benim performans modunda turbo modunda dereceler 95lere çıkıyor çok da kullanmadım laptop'ı açıkçası ona rağmen. sessiz modda 87de oynatıyor. ama internetteki değerleri çok daha düşük. boşta bile 67de takılıyor benimki. servise göndermek istiyorum ancak korkuyorum da başına bir şey gelir diye. Servisi iyi midir acaba Asus'un?
Hafif fanları arttırınca düzeliyor, manuel olarak ve odadan odaya göre değişiyor şuanlık bende sıkıntı yok

Geri
Yukarı