Roguelike tarzı oyunlar nasıl oynanır?

BreaKSooN05

Kilopat
Arkadaşlar şu an da Dead Cells oynuyorum. Yakında Hades'te oynamak istiyorum. Ancak bu tarz oyunlarda ki ilerleme mantığını kavrayamadım. 5-6 saat civarında oynadım sanırım ve şu an da 1. Boss'tan fazla ileriye gidemedim.

Oyunun sonuna böyle nasıl ulaşabilirim (hikaye akışını tam anlamadım) ve 1.boss'tan sonra ki haritayı daha hiç tamamen bitiremedim potum yetmiyor. (bossu yendim.)

Başta ki zehirli Map'i de bitiremedim hep diğerini tercih ediyorum.

1645024166068.png

Son düzenleme:
Rogue-Like deneyiminiz yoksa normal yapamamanız, tek çare tekrar tekrar oynamak. Önce Dead Cells'i bitirmeni tavsiye ederim Hades'e başlamadan önce çünkü Dead Cells'in bossları Hades'in bosslarının yanında çok çok kolay. Yine de her oyunda olduğu gibi her bossun veya bölümün kolay bir yöntemi vardır Youtube'da hocam ama tavsiye etmiyorum bakmanızı eğer ki oyun zevkinizin hala devam etmesini istiyorsanız. Rogue-Like oyun türü zor ama çok eğlenceli sizin için 1-2 oyun önerisi kolaydan zora sıralamaya çalıştım.

Dead Cells
Hades
The Binding Of Isaac: Rebirth
Spelunky 2

Şimdilik size önerilerim bunlar. Spelunky 2 benim sanırım oynadığım en zor ama en zevkli oyunlardan. Binding Of Isaac'i DLC'ler ile oynarsanız yüzlerce saat oynarsınız. İyi oyunlar.

Rogue-Like deneyiminiz yoksa normal yapamamanız, tek çare tekrar tekrar oynamak. Önce Dead Cells'i bitirmeni tavsiye ederim Hades'e başlamadan önce çünkü Dead Cells'in bossları Hades'in bosslarının yanında çok çok kolay. Yine de her oyunda olduğu gibi her bossun veya bölümün kolay bir yöntemi vardır YouTube'da hocam ama tavsiye etmiyorum bakmanızı eğer ki oyun zevkinizin hala devam etmesini istiyorsanız. Rogue-Like oyun türü zor ama çok eğlenceli sizin için 1-2 oyun önerisi kolaydan zora sıralamaya çalıştım.

Dead Cells
Hades
The Binding Of Isaac: Rebirth
Spelunky 2

Şimdilik size önerilerim bunlar. Spelunky 2 benim sanırım oynadığım en zor ama en zevkli oyunlardan. Binding Of Isaac'i DLC'ler ile oynarsanız yüzlerce saat oynarsınız. İyi oyunlar.

Hocam tavsiyeleriniz için teşekkürler bir sorum daha olacak ben bölüm tasarımlarını ve ilerlemeyi tam anlayamadım her Map'te 2 oda mı var? Hangisine girdiğim fark eder mi? Yoksa düşünmeden düz pata küte mi girişmem lazım.

Hocam tavsiyeleriniz için teşekkürler bir sorum daha olacak ben bölüm tasarımlarını ve ilerlemeyi tam anlayamadım her Map'te 2 oda mı var? Hangisine girdiğim fark eder mi? Yoksa düşünmeden düz pata küte mi girişmem lazım.
Hangisine girdiğiniz size kalmış 2 farklı oda var diye biliyorum uzun zaman oldu. Yine de en çok hangisinde iyiyseniz ona gitmenizi tavsiye ediyorum hocam. Bunu da zamanla anlayıp buna gitmeliyim diyeceksiniz zaten. O yüzden çok fark etmez.

Hocam ilk öncelikle Rogue-Like bir oyun oynarken önceliğiniz oyunun mantığını kavramak ve keşif yapmak olsun. Dead Cells'te yaklaşık 35 saatim var ve oyunu hemen kısaca açıklıyorum. Oyunda dediğim gibi keşfedin. Yani örneğin zehirli mapi tercih etmiyorum diye bir şey yok. Keşfetmeniz lazım her map başka bir mapin kapısını açıyor. Bazı maplerde rünler var ve bu rünlerde başka maplere ulaşmanızı sağlıyor. Oyunun sonunu getirmek için 5 kere en sondaki bossu kesmeniz lazım. Oyunun belirli bir hikayesi ve mantığı var. Oyunu hemen bossları kesip ilerlemek için oynamayın. Haritayı keşfedin silahlar hakkında tecrübelenin. Hangi mesafe silahının nerede daha kullanışlı olduğunu kavrayın. Rogue-like oyunu oynarken önemli olan ne kadar ilerlediğiniz değil oyunu ne kadar keşfettiğiniz ve ne kadar kavradığınızdır.

Geri
Yukarı