Rome Total War (1) Campaign Mode Ülke Seçimi

mserkanerdem19

Decapat
Çocukluğumdan beri Rome oynuyorum.
Campaign modda 3 Roma krallığıyla da 50 ülkeyi fethettim. + Sparta ile de oyunu bitirdim.

Ama Campaign modda 7-8 ülkeden başka, diğer ülkelerle oynayamıyorum. Onlar campaign modda çıkmıyor bir türlü. Örneğin: ''Seleucid, Spain…''

Bütün ülkeleri Campaign Moda nasıl ekleyebilirim acaba?

Çocukluğumdan beri Rome oynuyorum.
Campaign modda 3 Roma krallığıyla da 50 ülkeyi fethettim. + Sparta ile de oyunu bitirdim.

Ama Campaign modda 7-8 ülkeden başka, diğer ülkelerle oynayamıyorum. Onlar campaign modda çıkmıyor bir türlü. Örneğin: ''Seleucid, Spain…''

Bütün ülkeleri Campaign Moda nasıl ekleyebilirim acaba?

Çok basit.

C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Rome Total War Gold\data\world\maps\campaign\imperial_campaign

ya da

...Activision\Rome Total War\data\world\maps\campaign\imperial_campaign

bu klasörün içinde descr_strat adlı belgeyi aç ve aşağıdaki şekilde düzenle.

campaign imperial_campaign
playable
romans_julii
romans_brutii
romans_scipii
egypt
seleucid
carthage
parthia
gauls
germans
britons
greek_cities
macedon
pontus
armenia
dacia
numidia
scythia
spain
thrace
slave
romans_senate
end
unlockable
end
nonplayable
end

Aşağıdaki resimdeki gibi görünmeli yani. Aşağıdan başlangıç bitiş yıllarını falan da değiştirebilirsin. Tavsiyem dosyayı değiştirmeden temiz bir descr_strat belgesini al kopyala bi yere önce. Yapamazsan da https://forum.strategyturk.com/konu-rehber-rome-tum-devletleri-acma-rehberi detaylı bilgi var çok basit bir işlem. İnternette arasan her ülke açık hazır şekilde descr_strat bile bulabilirsin. Son olarak Kartacalılarla oynaması çok keyifli :)

Dosya Ekleri

• ROME.png
    ROME.png
    8,6 KB · Görüntüleme: 198
Çok basit.

C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Rome Total War Gold\data\world\maps\campaign\imperial_campaign

ya da

playable
romans_julii
romans_brutii
romans_scipii
egypt
seleucid
carthage
parthia
gauls
germans
britons
greek_cities
macedon
pontus
armenia
dacia
numidia
scythia
spain
thrace
slave
romans_senate
end
unlockable
end
nonplayable
end

Aşağıdaki resimdeki gibi görünmeli yani. Aşağıdan başlangıç bitiş yıllarını falan da değiştirebilirsin. Tavsiyem dosyayı değiştirmeden temiz bir descr_strat belgesini al kopyala bi yere önce. Yapamazsan da https://forum.strategyturk.com/konu-rehber-rome-tum-devletleri-acma-rehberi detaylı bilgi var çok basit bir işlem. İnternette arasan her ülke açık hazır şekilde descr_strat bile bulabilirsin. Son olarak Kartacalılarla oynaması çok keyifli :)
Şuan oyunu oynayamıyorum ancak deneyeceğim. Teşekkürler , sana yazacağım :)
Çok basit.

ya da

playable
romans_julii
romans_brutii
romans_scipii
egypt
seleucid
carthage
parthia
gauls
germans
britons
greek_cities
macedon
pontus
armenia
dacia
numidia
scythia
spain
thrace
slave
romans_senate
end
unlockable
end
nonplayable
end

Dostum dediğini yaptım. Böyle bir sorunla karşılaştım. Sorunun çözümünü biliyor musun ?

Dosya Ekleri

• bandicam 2019-08-05 01-26-13-669.jpg
    bandicam 2019-08-05 01-26-13-669.jpg
    216,2 KB · Görüntüleme: 183
Son düzenleme:
Şuan oyunu oynayamıyorum ancak deneyeceğim. Teşekkürler , sana yazacağım :)

Dostum dediğini yaptım. Böyle bir sorunla karşılaştım. Sorunun çözümünü biliyor musun ?
Hocam muhtemelen kaydırmışsındır dosya içindeki bilgileri. Google dan kısa bir aramayla hazır bütün ırklar açık şekilde bir descr strat dosyası indir oradaki dosyayla değiştir. Temiz orijinal bir dosyayı da nolur nolmaz bulundur bir yerde uğraşmayasın sonra.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı