Root device UUID is problemi

Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar,
Asus x550LN-XO007 kodlu laptopa sahibim;
Laptopun aida64 raporunu ekledim
Şimdi sorun şu şekilde Mac OS X Mavericks'i 8gb usbye başarılı bi şekilde yazdım (technopattan aldığım raw dosyasını) daha sonra bios ayarlarını yaptım ve boot etmeye çalıştım başarılıu birşekilde clover bootloader açıldı, ardından ınjectıntel gibi birşeydi sanırım bir ayar var onu yaptım ve en soldaki boot from usb seçeneğini seçtim yazılar geldi en son gelen yazı şu şekilde
Kod:
root device uuid is xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx (x'ler rakam ifade ediyor)
Ardından bilgisayarım kendini yeniden başlatıyor ve otomatik olarak cloverbootloader a giriyor (ben boot menüyü açmadan)
ne yaptım ne ettiysem bir çözüm bulamadım, günlerdir araştırıyorum fakat bulamadım. Sanıyorumki çok ufak bir ayrıntıyı kaçırıyorum o yüzden bu hatayı alıyorum, bu sorunu yaşamış, çözmüş yada hakkında bilgisi olan bir arkadaş cevap yazarsa çok sevinirim.

Recep beyin konusunda gördüm Yosemite için çalışan aynı olay Mavericks içinde çalışmakta sorunun çözümü şu şekilde arkadaşlar

'Ayarları biraz kurcalayarak bu sorunu çözeceğimi düşündüm ve hemen Clover ayarlarına (Options) girdim. Burada Binaries Patching Menu altında Kernel PM Patch mevcut. Bunu işaretlediğimde (Space/Boşluk tuluna basarak) sorun ortadan kalktı.

Bu yama, Kernel güç yönetim yaması, MSR kilitli Haswell bilgisayarlar için hazırlanmış. 10.8.5, 10.9 ve 10.10 çekirdeklerini yamalayabiliyor.'
Recep Baltaşdan Alıntıdır
Konu: [Çözüm] root device uuid is sonrası reset

Dosya Ekleri

• Report.txt
    490,6 KB · Görüntüleme: 1.404
Tüm yöntemleri denedim ama sonuç alamadım. AMD 8300 işlemci kullanıyorum."Root device uuid is 4S9B0324-DBBD-313F-9684-D7C1B1CECD90" hatası almaktayım. 3 gündür uğraşıyorum artık sormaya ihtiyaç duydum. Şu an sitenizden temin ettiğim El Capitan sürümünü indirmekteyim. Artık çıldırmak üzereyim. @montezuma

@
Recep Baltaş Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD için kerneli yamalanmış imaj kullanmalısın. Aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsin:

Merhabalar, öncelikle ASUS K555UB modelini kullanıyorum. Intel Core i5 CPU ve NVIDIA GeForce 940M var. Root device uuid is XXXX hatasında bende kalıyorum. Hackintosh zonedan indirdiğim yosemite 10.10 dmgsini kullanıyorum. Trancmac ile yazıyorum BIOS ayarlarını yapıyorum. Clover giriyor tüm flagları denedim neredeyse. İnject grafik seçeneklerini denedim hepsini. Binary patchleri denedim çözümü yok mu? Olmuyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı