Rootsuz telefon özelleştirme ve hızlandırma

lAlpsl

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,
Telefonumun bootloader kilidi açılmadığı için maalesef root atamıyorum. ADB ile veya başka bir şekilde bu telefonu nasıl en hızlı hale getirebilirim ve nasıl istediğim gibi özelleştirebilirim.
Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Arkadaşlar merhaba,
Telefonumun Bootloader kilidi açılmadığı için maalesef root atamıyorum. ADB ile veya başka bir şekilde bu telefonu nasıl en hızlı hale getirebilirim ve nasıl istediğim gibi özelleştirebilirim.
Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Root olmadan istediğiniz gibi özelleştiremezsiniz. Anca belli başlı yüzeysel uygulamalar ile kısıtlı olarak yaparsınız. Ya da telefon ayarlarında ne tür özelleştirmeler varsa onları yaparsınız.

Hocam root telefonunuz üzerinde tam yetki kazanmanızı sağlar böylece GSI ROM vesaire atabilirsiniz telefonunuza örnek olarak Google pixel son zamanlarda çok rağbet gören GSI ROM'lardan biri ve gördüğü ilgiyi hak eden bir ROM.

Hocam root telefonunuz üzerinde tam yetki kazanmanızı sağlar böylece GSI ROM vesaire atabilirsiniz telefonunuza örnek olarak Google pixel son zamanlarda çok rağbet gören GSI ROM'lardan biri ve gördüğü ilgiyi hak eden bir ROM.
Telefone root atılamıyor maalesef.

Eski MTK işlemcilerde Fastboot arayüzü yok. Root atmak için stok ROM indirip Magisk ile boot. İmg patch edebilirsin. Bu patch edilmiş boot.img dosyasını SP Flash Tool ile cihaza atarsan root atılır.

O kadar detay anlamam maalesef hocam, adb sideload komutuya telefona sitesindeki orijinal romları yükleyebiliyorum ama.

O kadar detay anlamam maalesef hocam, ADB sideload komutuya telefona sitesindeki orijinal ROM'ları yükleyebiliyorum ama.

Eski sürüme düşürdüm telefonu, orijinal en yeni sürümü Android 9 betaydı zaten 8.1'e geri çektim rahatladı en azından şimdilik. Yine de teşekkür ederim belki ilerleyen zamanlarda.

Yeni konular

Geri
Yukarı