Rotring 500 0.5 vs 0.7

uzmannejmi

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Başlıkta belirttiğim kalemi alacağım. Yazı ve matematik işlemlerinde kullanacağım. Sizce hangi ucu tercih etmeliyim? Kullananlar yardımcı olursa sevinirim. Şimdiden teşekkürler. @Mert

Bu tür kalemler çizim kalemi olarak da geçiyor.

0.5 ve 0.7 arasında tercih biraz kişiye bağlı ama mümkün olduğunda ince uç kullanmanı tavsiye ederim. Çoğu insanın 0.7 kullanmasının sebebi, küçükken 0.5'i kırması. 0.7 yazıları daha kalın yazar ve daha çok yer tüketir. Yazılan şeyin silinmesi daha zor olur, vakit kaybettirir. 0.5 ile matematik sorularını vs. çok daha rahat çözersin. Ben elimdeki Rotring 500 0.5'i hala sorunsuz kullanıyorum. Tavsiye de ederim.

Uç olarak da Tombow tercihimdir. Bolero'nun da bir modeli vardı, onu tam hatırlamıyorum. Pentel bulabilirsen Pentel al, yoksa Tombow al.

0.5 ve 0.7 arasında tercih biraz kişiye bağlı ama mümkün olduğunda ince uç kullanmanı tavsiye ederim. Çoğu insanın 0.7 kullanmasının sebebi, küçükken 0.5'i kırması. 0.7 yazıları daha kalın yazar ve daha çok yer tüketir. Yazılan şeyin silinmesi daha zor olur, vakit kaybettirir. 0.5 ile matematik sorularını vs. çok daha rahat çözersin. Ben elimdeki Rotring 500 0.5'i hala sorunsuz kullanıyorum. Tavsiye de ederim.

Kesinlikle katılıyorum :) İlkokulda bastırarak yazarken 0.5'i kıranlar, 0.5 düşmanı oldular. Ayrıca kitapların üstüne not almak da daha kolay oluyor 0.5 ile.
Ama hala aşırı bastırarak yazı yazıyorsan 0.5 ince gelebilir.

Geri
Yukarı