Rotring Rapid alınır mı?

Rotringlerin bozulma muhabbeti, uç kısmının korunaksız olmasından dolayı düşürme gibi olaylarda ezilmesi/bükülmesinden kaynaklanıyor. Rapid bunu önlemek için çıkarılmış bir model. Çift yaylı, iki kere bastığınızda kalemin uç kısmı komple içeri giriyor ve aynı işlemle geri çıkıyor. Kullanım olarak güzel ancak bilirsiniz mekanik bişey ne kadar karmaşıklaşırsa bozulma ihtimali o kadar artar. Benim kullandığım rapid 2. yılında oynar uç özelliğini kaybetti ve uç kısmı komple içerde kalınca kullanmayı bıraktım. Eğer "ben dikkatli kullanırım, ucunun ezilmesine müsade etmem" derseniz rotring 300 öneririm . (Rotring 500 ' ün plastik olan versiyonu, 500 ağır geldiği için tercih etmiştim , yaklaşık 5 yıldır kullanıyorum, bi sıkıntı yaşamadım) Benim aldığım dönemlerde fiyatları rapidle kafa kafayaydı. Şu an ne durumda bilmem.

(Rotring 300'ün tek kötü yanı aşırı hafif, alışması biraz zaman alıyor)

Yorumlara göre kıyasladığımda Rapid'e kötü diyenler vardı. İkisini de elime alma fırsatım olmuştu, Grip'i bir süre kullandım ama Rapid hakkında uzun kullanmadığım için (arkadaşımda vardı sadece biraz kullandım yani) net yorum yapamadığımdan internetteki yorumlara göre yazdım. Uzun kullanımda Rapid kaliteli ve iş görür diyorsunuz yani?
Grip nasıl hocam.

Kalemi 1 ay önce aldım ve aktif olarak kullanıyorum. Kalemden memnunum ancak sürekli bozulacakmış gibi oluyor bunun dışında çok güzel bir kalem. Bence alınabilir.

Geri
Yukarı