Router ile internet sinyal alanı nasıl genişletilir?

Moon 21

Decapat
Yer
KKTC Girne
Başlığa ne yazacağımı bilemedim, modem evin a noktasında, b noktasında (2 oda ötede) internet az çekiyor, bir router var ve range extender ve Access Point özelliği var, Router'ı evin b noktasında bir yere koyup modeme kablosuz veya kablolu bağlayıp sorunu çözebilir miyim? Access Point mi range extender modunumu kullanmalıyım? Router'ı Ethernet kablosu ile mi yoksa kablosuzda modeme bağlasam olur mu?

20210904_190128.jpg

20210904_190118.jpg

20210904_170527.jpg

En güzeli araya bir kablo çekip kullanın. Rahat edersiniz. Ben de daha önce kablosuz genişletici kullandım. Sıkıntı oluyordu. Daha sonra ise kablo çekip Router ile yaptım.

En güzeli araya bir kablo çekip kullanın. Rahat edersiniz. Ben de daha önce kablosuz genişletici kullandım. Sıkıntı oluyordu. Daha sonra ise kablo çekip Router ile yaptım.
Bilgisayarı direkt modem'e bağlarsam daha iyi olabilir mi? Kablosuz Router'ı telefon ve benzeri cihazlar için kullansam.
Veya dediğiniz gibi Router'ı kablo ile modeme bağlayıp bilgisayarı Router'a bağlarsam mı daha iyi olur sizce?

Fark etmez hocam. Araya kablo çekersiniz Router üzerinden de kablolu çıkış alabilirsiniz. Kablosuz olarak da cihaz bağlayabilirsiniz.

Modem ile routeri kablo ile bağlayın. Bilgisayarı da routere kablo ile bağlayın. Router kablo ile 0.1 ms civarı bir ping ekler.

Daha iyi olur. Kablo ile bağlayın.

Geri
Yukarı