Router IP adresini değiştirince web arayüzüne ulaşılmıyor

Ümit Seyhan

Kilopat
Merhaba, evimdeki kablosuz çekimi arttırmak için elimdeki eski Router'ı kablosuz erişim noktası olarak kullanmaya çalışıyorum. A odasından b odasına giden bir Ethernet kablosu çektim. Ana modem/router a odasında ve internet bağlantısı ona takılı. Kurmaya yeltendiğim düzenek LAN-to-LAN şeklinde ve ikincil Router'ın ana Router'ı aynalamasını temel alıyor. Yani ikinci bir ağ oluşturmuyorum, bu sayede aynı ağ üzerinden dosya paylaştırmak istiyorum.
Kurduğum setup şu şekilde:
İki router birbirlerine LAN portları üzerinden bağlı. Ana Router'dan LAN2 üzerinden çıkış yapıyor ve ikincil Router'a LAN/WAN portundan giriyor, zira tek port var sadece.

Ana Router'ın yerel ağı;
Yerel IP: 192.168.1.1
Subnet: 255.255.255.0
DHCP aralığı: 192.168.1.33 - 192.168.1.64
Kablosuz kanalı: 1 / 20MHz sinyal genişliğinde / 2.4GHz bandında.
Kablosuz SSID: X

İkincil router;
Yerel IP: 192.168.2.1
Subnet: 255.255.255.0
Kablosuz kanalı: 7 / 20MHz sinyal genişliğinde / 2.4GHz bandında.
Kablosuz SSID: Y

İkincil router ayarlarını belirttiğim şekilde girip kaydedince bağlantım sorunsuz bir şekilde gerçekleşiyor. Ancak bu ayarları bir kere yapıp web arayüzden çıkış yapınca, hem kablolu hem de kablosuz olarak tekrar ulaşamıyorum. Reset attığım zaman ulaşabiliyorum ancak o zamanda setup bozuluyor.
Ben mi bir yerde yanlış yapıyorum, sorun nedir?
Çözdüm.
İkincil router IP adresinde, ikincil bir ağ grubu kurmak yerine (yani 192.168.2.1), birincil ağ grubunda DHCP atamasının dışında bir adres atadım (yani 192.168.1.65)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı