RT ne kadar önemli?

Oyunlar iyice arttırdı sistem gereksinimlerini. Güncel kalmak iyidir diye düşünüyorum. Rtx 3060 aldım.

Oyunların görsel gelişimi açısından aslında çok değerli bir teknoloji, ama sırf bu var diye gidip de 6600 XT fiyatına 2060 almanın anlamı yok.

Ray Tracing hala çok az oyunda olduğu için şu aralar çok pasif kalıyor ama DLSS gerçekten güzel bir teknoloji.

Hikayeli oyunların güzel görünmesini istemek normal ama manzara izlemek için oyun oynamıyoruz bence o kadar da güzel görünmesine gerek yok oyunların. Son derece gereksiz buluyorum.

2K monitör ile RTX açınca aradaki fark gerçek gözle aşırı belli oluyor videolardaki gibi değil Control oynadım ve fark ciddi derecede belli etti kendini.
4k monitörde dahadamı fark olur acaba deneme şansınız oldumu ?

Bazı oyunlara sırf oyunda RTX özelliği var denmek için ekleniyor ve açınca hiçbir fark olmuyor, üstüne performansın içinden geçiyor. Optimizasyonu iyi ve RTX özelliğini iyi kullanan oyunlarda görsel şölen yaratabiliyor. Çok gerekli olduğunu düşünmüyorum ama önemli bir teknoloji.

RTX3060 kullanan biri olarak RTX i çok gerekli bulmuyorum fakat DLSS muazzam bir teknoloji.

Şu haliyle tamamen gereksiz.
Performansı inanılmaz düşürüyor ancak görselliği aynı oranda etkilemiyor.
Belki ilerde daha verimli hale gelirse güzel olabilir.

2K monitör ile RTX açınca aradaki fark gerçek gözle aşırı belli oluyor videolardaki gibi değil Control oynadım ve fark ciddi derecede belli etti kendini.

Control da tam olarak nereden açıyoruz ayarları bana garip geldi bulamadım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…