Çözüldü RTX 2060 artan sıcaklık değeri

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mertlev

Hectopat
Arkadaşlar bu kart bundan 2 ay öncesine kadar oyunlarda 65 dereceyi geçmiyordu. Tam yükte bugün öylesine bir bakayım dedim RivaTuner'den sabit 73 dereceye çıkıyor aynı oyunda.
Yani 8 derecelik bir fark var belki önemsememek lazım ama bu fark neden kaynaklıdır?
Sürekli çalışmaktan termal macunu kurumuş olabilir mi?
Kuruduysa kendim değiştirebilir miyim? Garanti etkilenir mi?
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Havalar ısınınca haliyle sıcaklık değerleri artacaktır. Kaç aylık kart belirtmemişsiniz ancak gpu macunu çabuk kurumuyor. Kendiniz değişim yaparsanız garantiden çıkacaktır. Ekran kartları için 70 - 80 derece gibi sıcaklıklar zarar verici değerler değildir.
Havalar ısınınca haliyle sıcaklık değerleri artacaktır. Kaç aylık kart belirtmemişsiniz ancak gpu macunu çabuk kurumuyor. Kendiniz değişim yaparsanız garantiden çıkacaktır. Ekran kartları için 70 - 80 derece gibi sıcaklıklar zarar verici değerler değildir.

Çözüm
Arkadaşlar bu kart bundan 2 ay öncesine kadar oyunlarda 65 dereceyi geçmiyordu. Tam yükte bugün öylesine bir bakayım dedim RivaTuner'den sabit 73 dereceye çıkıyor aynı oyunda.
Yani 8 derecelik bir fark var belki önemsememek lazım ama bu fark neden kaynaklıdır?
Sürekli çalışmaktan termal macunu kurumuş olabilir mi?
Kuruduysa kendim değiştirebilir miyim? Garanti etkilenir mi?
Teşekkürler.
Hazır olun size mantıklı bir şey söyleyeceğim acaba yaz gelmiş olabilir mi ?

Geri
Yukarı