RTX 2060 boşta 51 derece

Ekran kartı fanı ne durumda? Yük altındaki sıcaklıklar nasıl?
Furmark tan bir test yaptım. Bu arada oda sıcaklığı da biraz fazla klimamız bozuk olduğu için şuanki oda sıcaklığı 28 derece.

Dosya Ekleri

• resim_2021-08-06_154611.png
    resim_2021-08-06_154611.png
    1,3 MB · Görüntüleme: 33
FurMark'tan bir test yaptım. Bu arada oda sıcaklığı da biraz fazla klimamız bozuk olduğu için şu anki oda sıcaklığı 28 derece.

Kronik sorun dediğim buydu, ısınma sorunu. 28 derece oda sıcaklığında %100 fan devri ile 85 derecede çalışıyor.

Sıcaklıklar RTX 2060 için fazla, Gigabyte için normal gibi ama performansında düşüş yok.

MSI Ventus RTX 2060 64° de çalışıyor.

Bu bir kronik problem değildir. Arkadaşın kasasını ve havalandırmasının nasıl olduğunu bilmiyoruz.
Ayrıca Ventus soğutma, windforce'dan iyidir. Arada fiyat farkı da var. Sizin mantığınızla ilerlersek Rog ile ventusu kıyaslarsak Ventus mu kronik sorunlu olacak bu sefer?

Kronik sorunlu değil sadece soğutması çok iyi olmayan bir model.

Arkadaşlar selamlar,
Ryzen 3600 işlemci + GeForce RTX 2060 olan bir sistem satın aldım. Ancak GPU sıcaklığı boştayken 51 dereceyi gösteriyor. Bu bana biraz garip geldi açıkçası. Bu değer normal midir yoksa anormal mi bilgisi olanlar paylaşabilirse çok sevinirim. (bu arada kullandığım kasa Corsair Spec-Delta)
Hocam havalar da sıcak bunun etkisi bir de kasanız havadar bir yerde değilse ve hava akışı kötüyse normal oluyor bu durum.

Geri
Yukarı