RTX 2060 FPS düşmesi

Gri Madde

Kilopat
Arkadaşlar bazı oyunlarda ani FPS düşüklüğü yaşıyorum. Örneğin; Star Wars: Jedi Fallen Order'da VSync açık halde 75 FPS'de oynarken bir bölgeden başka bir bölgeye geçtiğimde vesaire arada FPS 75'den 70'e 65'e falan düşüp tekrar düzeliyor ve bu olurken hafif bir takılma meydana geliyor saliselik. FPS değerlerine Steam'in kendi ayarlarından açarak bakıyorum sol üstte görünür şekilde. Battlefield 1 oynarken ise yine aynı olay yaşanıyor 5-10 FPS düşüş oluyor bazen ve bununla birlikte anlık takılmalar meydana geliyor, bazı haritalarda gerçekleşiyor bu durum fakat Battlefield 1'de Star Wars'a nazaran çok nadiren oluyor bu olay, bunun sebebi nedir sizce? AIDA64'den kontrol ettiğimde işlemcinin 55-60 derece sıcaklıklarda gezdiğini gördüm, ekran kartı ise ortalama 55-65 derece arası oynuyor.

Sistem:
Ryzen 5 3500X 3.6GHz işlemci.
NVIDIA GeForce Zotac RTX 2060 6 GB 192 Bit ekran kartı.
Corsair Vengeance RGB Pro (2x8) 16 GB 3000 MHz RAM.
Gigabyte B450 GAMING X anakart.
Corsair LM600 PSU (4 yıllık)
1TB WD Blue HDD.
120 GB SSD.

Sistem'de belirttiğim gibi bahsettiğim PSU'yu 2017 yılında almıştım biraz eski yaklaşık 4 yıllık, HDD ve SSD'ye ise bad sector testi uyguladığımda her ikisininde tamamen sağlam olduğunu gördüm, yardımcı olabilirseniz sevinirim, sorun PSU'dan kaynaklanıyor olabilir mi?

Geri
Yukarı