RTX 2060 GPU kullanımı düşük

nomad4

Centipat
Öncelikle merhabalar internette oyun testleri baktım. Kendi sistemim ile aynı oyunlarda GPU kullanımı %90 üzeriyken bende nadiren %90'a çıkıyor. Genelde 40 ila 65 arasında. Darboğaz olduğunu düşünmüyorum. Bir de oyunda ESC bastığımda kullanım oranı %98 oluyor. AC Unity'de 50 FPS'lere düşebiliyor. Daha düşük sistemlerde bile daha yüksek FPS'ler alınabilirken bende neden böyle oluyor?

RTX 2060 Super Ventus 8 GB
Ryzen 5 2600.
B450M S2H.
8 GB 300MHz RAM.
Anakart ve ekran kartı güncel. Şu an için oynadığım oyunlar Crysis 2 AC Unity gibi 8 GB RAM istemeyen oyunlar. Ekran kartı bazen 77 derece görüyor onun haricinde 65 derece.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tek kanal RAM zaten kafadan performans kaybı demek. Problemin büyük bir kısmı tek kanal RAM'den kaynaklanıyor diyebilirim. RAM'i 16 GB'a çıkartarak çift kanal çalıştırmanız gerekiyor.

Hocam RAM kullanımı ile alakası yok bu olayın. Çift kanal RAM kullanmak her açıdan size avantaj sağlıyor. Doğrudan işlemcinin performansını etkileyen bir unsur.

Bir de ESC'ye basınca GPU kullanım oranı artıyor onun sebebi nedir?
Menüde normal değil mi sizce bu durum? Hareketlilik yok, durgun bir ekran var. Oyundan farklı bir alem orası yani :)

Hocam RAM kullanımı ile alakası yok bu olayın. Çift kanal RAM kullanmak her açıdan size avantaj sağlıyor. Doğrudan işlemcinin performansını etkileyen bir unsur.

Menüde normal değil mi sizce bu durum? Hareketlilik yok, durgun bir ekran var. Oyundan farklı bir alem orası yani :)

Teşekkürler hocam. Bir de rahatsız ediyorum fakat AC Unity'de GPU'nun tamamını kullanmıyor fakat FPS 50-70 arası değişiyor. FPS sabitlemedim buna rağmen 60 FPS altına inmesine rağmen neden tamamını kullanmıyor hocam?

Ya kardeşim RAM ile alakası yok! Anlamıyor musunuz ya? Her bu sorunu olana yazıyorsunuz 16 GB RAM kullanıyordum. Sinirlendim 32 GB'da çıkardım.(3000MHz) gene çözülmedi ve FPS'de fark olmadı. Driver'lari güncelledim BIOS'u da güncelledim gene sorun çözülmedi. Gittim acaba dedim PSU'da mı bir sıkıntı var? Onda da yok. Ekran kartı her oyunda %30'larda işlemci zaten %10-%13 arası. Servise götürdüm bir sorun yok dediler. Ve ben çıldırmak üzereyim şu an gerçekten anlayan bir arkadaş var ise yazsın lütfen.

Geri
Yukarı