RTX 2060 ile 4K video oynatılabiliyor

kalsiyumcanavari

Hectopat
Daha fazla  
4K video oynatmak istedim 730 GTX ile ama bilgisayar çökecekti zor oynatıyordu sürekli donuyordu. Topladığım sistemde 2060 RTX ekran kartı 2. el aldım 4K video çok güzel oynatıyor biraz yüklü kullanıyor %55 ila %70 arasında ama takılmadan çok güzel oynatıyor.
8K deneyeceğim.

Hayırlı olsun. 8K sonuçlarını da bekliyoruz.

Gayet normal. Bilgisayarı geçtim, son yıllarda çıkan amiral gemisi telefonlar 8K video bile oynatabiliyor.

Gayet normal. Bilgisayarı geçtim, son yıllarda çıkan amiral gemisi telefonlar 8K video bile oynatabiliyor.

Telefon ekranları oldukça küçük bu normal.

Yani oynatması normal değil mi?

730 GT ekran kartı kullandım 4K'yı izleyememek PUBG'de telefonun kasıp kil alamamak ile farkı yok.
Yokluktan geldik.

Telefon ekranları oldukça küçük bu normal.

730 GTX ekran kartı kullandım 4K'yı izleyememek PUBG'de telefonun kasıp kil alamamak ile farkı yok.
Yokluktan geldik.

Telefon ekranının küçük olup olmamasıyla bir ilgisi yok. Telefondaki 4K çözünürlük ile masaüstündeki 4K çözünürlüğün gerektirdiği işlem gücü birbirinden çok da farklı değil.

O zaman GFN'de istediğim oyunu telefon ile en iyi ayarlarda donmadan 10 MBPS internet ile oynayabiliyorken neden daha düşük ayarlarda bilgisayarda oynayamıyorum? Boyut düşüyor derseniz evet doğru ama güç tüketimide düşüyor.

Telefonda GFN'da oyun oynadığında video izlemekten farkı olmuyor. Bilgisayarda normal oynadığında ise direkt olarak ekran kartını yüke sokmuş oluyorsun. Yine diyorum ekran boyutunun konuyla hiçbir ilgisi yok.

Telefonda GFN'da oyun oynadığında video izlemekten farkı olmuyor. Bilgisayarda normal oynadığında ise direkt olarak ekran kartını yüke sokmuş oluyorsun. Yine diyorum ekran boyutunun konuyla hiçbir ilgisi yok.

Ekran büyüdükçe güç tüketimi ve boyut artar, küçüldükçe azalır. Frame hızı, kare hızı (Fps) ile alakalı bir durum eğer öyle dediğiniz gibi olsaydı en düşük boyutlu video ve oyun ağırlık yapmaz ve bilgisayarı yormazdı. Görüntü kalitesi çok net olurdu.
Görüntü kalitelerine göre daha yüksek FPS almamızın sebebide bu 1080 vs 4K, 4K daha büyük bir ekrana ihtiyaç duyar tam sonuç almak için.
Telefon, Televizyon ve Bilgisayar arasından kıyaslandığında veri boyutları veriler çok değişkenlik gösterir çözünürlükte. Telefon videoyu kendi işlemcisine göre işler ve o şekilde yüksek kalite açabilir ama normal şekilde işlemeden açamaz.
Hayırlı olsun. 8K sonuçlarını da bekliyoruz.

8K açınca işlemciyi kullanıyor anlamadım. İşlemciyi %88 oranında kullanıyor ve donuyor. Ekran kartını kullanmıyor.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…