RTX 2060 ile kullanılacak sisteme Intel anakart önerisi

• Konuyu başlatan Salsa
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 1B

Salsa

Kilopat
Yer
Blackhole
Başlıkta da belirttiğim gibi 3200 MHz anakart arıyorum. 1151 soket, Intel uyumlu, Z390 alacaktım fakat alacağım RAM onun aşağısında kalıyor ve gereksiz para vermek istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Z390 anakartlar stock haliyle 2133, 2400 ve 2666 Mhz destekli olarak çıkıyor. 3000Mhz ve üzeri hız opsiyonları Overclock için geçerli. 3200Mhz RAM kullanıcam fazla da maliyetli olmasın diyosan Asus Prime Z370-P ya da MSI Z370-A Pro gayet ideal. Z390 serisine göre daha hesaplı ve işini görür diye düşünüyorum. MSI Z370-A Pro ve MSI Z390-A Pro ile arasında 100 TL oynuyor belli başlı donanımsal performans üstünlükleri var tabi. Seçim senin.

Şu an kullanıyor olduğunuz 3200MHz'lik bellekler, bu anakartla birlikte 3200MHz olarak çalışmaya devam edecek. Anakartın maksimum 4400MHz destekliyor olması ve sizdeki belleklerin bunun altında kalması hiç bir sorun yaratmaz. Siz anakartın bellek desteğine değil, Z390 chipsetine ve tasarımına para veriyorsunuz.

Şu an kullanıyor olduğunuz 3200MHz'lik bellekler, bu anakartla birlikte 3200MHz olarak çalışmaya devam edecek. Anakartın maksimum 4400MHz destekliyor olması ve sizdeki belleklerin bunun altında kalması hiç bir sorun yaratmaz. Siz anakartın bellek desteğine değil, Z390 chipsetine ve tasarımına para veriyorsunuz.

Sorun yaratmayacağını bende biliyorum.Ben 3200 MHz ramlerim varken 4400 Mhz destekleyen anakarta fazla para vermemek istediğimi söyledim ve en fazla 3200 MHz destekleyen anakart önerisi sordum

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı