RTX 2060 ile madencilik nasıl yapılır?

tahaturan

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, bundan yaklaşık 1 sene önce sistem toplamıştım ve toplamış olduğum sistem bana neredeyse çoğu yeni nesil oyunları ve programları en yüksek ayarda çalıştırdı. Sistemime değişiklik yapmak için işlemciye OC yaptım ve performans daha da yükseldi fan ayarlamalarını ve gerekli bütün her şeyi tamamladığımda madencilik işine girmek istiyorum fakat bu işte çok bilgi sahibi değilim bana yardımcı olursanız çok sevinirim, şimdiden çok teşekkür ederim.

Merhaba, bundan yaklaşık 1 sene önce sistem toplamıştım ve toplamış olduğum sistem bana neredeyse çoğu yeni nesil oyunları ve programları en yüksek ayarda çalıştırdı. Sistemime değişiklik yapmak için işlemciye OC yaptım ve performans daha da yükseldi fan ayarlamalarını ve gerekli bütün her şeyi tamamladığımda madencilik işine girmek istiyorum fakat bu işte çok bilgi sahibi değilim bana yardımcı olursanız çok sevinirim, şimdiden çok teşekkür ederim.
1 adet ekran kartıyla yapılacak iş değil. Ayrıca kripto paralar şuan çok düşmüş durumda. 10 tane 2060 ile mining yapsan ay sonu elektrik paralarını ödedikten sonra sana çok bir şey kalmaz. Bu yüzden bulaşmanı pek istemem fakat yine de yazıcam:

NiceHash veya HiveOS sitelerinden hem kripto cüzdan oluşturabilir hem de kendi mining programlarıyla kripto kasabilirsin.

1 adet ekran kartıyla yapılacak iş değil. Ayrıca kripto paralar şu an çok düşmüş durumda. 10 tane 2060 ile mining yapsan ay sonu elektrik paralarını ödedikten sonra sana çok bir şey kalmaz. Bu yüzden bulaşmanı pek istemem fakat yine de yazacağım:

NiceHash veya Hive OS sitelerinden hem kripto cüzdan oluşturabilir hem de kendi mining programlarıyla kripto kasabilirsin.

Zaten piyasayı takip ediyorum, ilk iki ay deneyeceğim eğer getirisi istediğim fiyatta olursa masrafları zaten karşılamaya hazırım ama malum dediğiniz gibi kripto paralar düşmüş durumda, dolayısıyla bu işten karlı çıkmak mümkün değil.

1 adet ekran kartıyla yapılacak iş değil. Ayrıca kripto paralar şuan çok düşmüş durumda. 10 tane 2060 ile mining yapsan ay sonu elektrik paralarını ödedikten sonra sana çok bir şey kalmaz. Bu yüzden bulaşmanı pek istemem fakat yine de yazıcam:

NiceHash veya HiveOS sitelerinden hem kripto cüzdan oluşturabilir hem de kendi mining programlarıyla kripto kasabilirsin.
Ya hu; bir bitmedi şu kripto bitti, çok düştü, kazandırmaz falan diyen insanlar. Kriptolar bu sene dip yaptığında bile kar ediyorduk, şu an ise güzel denecek paralar bırakıyor.

10 Adet ikinci el 2060 Super alsanız; her ay neredeyse asgari ücret kazandırır elektrik faturasını ödedikten sonra. Tabii neredeyse aynı paraya 6 adet sıfır 3060 Ti alıp daha fazla da kazanabilirsiniz.

Zaten piyasayı takip ediyorum, ilk iki ay deneyeceğim eğer getirisi istediğim fiyatta olursa masrafları zaten karşılamaya hazırım ama malum dediğiniz gibi kripto paralar düşmüş durumda, dolayısıyla bu işten karlı çıkmak mümkün değil.
Ekran kartınızın ne olduğunu yazmamışsınız, ayrıca madencilik yaparken işlemciye OC değil UV işlemi yapılır ki daha az elektrik tüketimi sağlasın.

Kazım işine gelince; FlexPool veya EzilPool öneririm, ödemelerini almak için MetaMask ile Polygon cüzdanı oluşturacaksın. Pooldan gelen para Polygon hesabına yatacak oradan da BinanceTR hesabına aktarım yapıp çekeceksin.

Fakat yani başladıysan NiceHash daha kolay bir sistem sunuyor, tabii bunun karşılığında bahsettiğim bu iki havuzdan yaklaşık olarak %3 daha düşük gelir sağlıyor. Bu %3 az ödemesine karşın Polygon ve MetaMask ile uğraşmadan direk NiceHash üzerinden BinanceTR hesabına çekim yapabilmeni sağlıyor.

Şuanki şartlarda aylık eline net 225₺ para bırakır. 24 saat aralıksız mining yapacak ve farklı bir iş için PC yi kullanmayacağın varsayımda 225₺' dir. Tek kart ile mining pek mantıklı değil.

Kripto para bu son birkaç ayda çok düştü. Yani kazandığınız para, size elektrik faturası vs. olarak geri döner. Ayrıca ekran kartınızı da baya bir eskitmiş olursunuz. Önermem.

Geri
Yukarı