RTX 2060 Isınıyor

Sametbeyefendii

Picopat
RTX 2060 Ventus kullaniyorum Valorant'ta 75 dereceye cikiyor. MSI Afterburner'dan fan değerlerini degistirsem düzelir mi ve degistmemi önerdiginiz bir sablon veya video var mı? İdeal iyi bir ayar.

RTX 2060 Ventus kullaniyorum Valorant'ta 75 dereceye cikiyor. MSI Afterburner'dan fan değerlerini degistirsem düzelir mi ve degistmemi önerdiginiz bir sablon veya video var mı? İdeal iyi bir ayar.

Bende de Ventus modeli var en fazla 72 derece gördüm. O da RDR 2'de.

Anakartınız MSI ise anakarttan Extreme performance seçin, Afterburner'dan özel fan ayarı yapın. Ayrıca 75 sıcak değil :)
After burnerdan özel fan ayari yapsam iyi olabilir oyunda 1600 rpm ile dönüyor oyüzden ısınıyo olabilir
Ben de 1660 Super Ventus kullanıyorum. Eğer güzel bir kasanız yoksa Ventus modelleri ısınabiliyor. Ben manuel fan ayarı yaptım. Kasamın da hava akışı fena değil. Fan hızı ayarı yapabilirsiniz. %80'i geçirmenizi pek önermem fan hızını. Fakat düşük fan hızında da kullanmanızı önermem oyundayken. Bu sefer ekran kartı çok ısınabilir.
Kendi ayarlarınızı ayabilirmisiniz

Bende de Ventus modeli var en fazla 72 derece gördüm. O da RDR 2'de.
Bende neden böyle anlamadim
1600 RPM çok düşük diye biliyorum. Yüzde kaça karşılık geliyor bilmiyorum ama oyunda %60-%65 fan hızında kullanıyorum ben.

Evet 45 50 gibi bir deger.
1600 RPM çok düşük diye biliyorum. Yüzde kaça karşılık geliyor bilmiyorum ama oyunda %60-%65 fan hızında kullanıyorum ben.

Nasıl iyi bir ayar yapabilirim var mı bildiginiz video sizde kafaniza göre yapmadinız herhalde.

Otomatik bulamafim elle yapilan kisimdan arttirmam gerekiyor sanirsam fakat iyi bir ayar bulmadan daha da bozmak istemem.

Oyuna girmeden önce 50 60 yapın. Oyundan çıktıktan sonra da 30'a düşürebilirsiniz. Şahsen ben otomatik ayardan önce bunu yapıyordum.

Oyuna girmeden önce 50 60 yapın. Oyundan çıktıktan sonra da 30'a düşürebilirsiniz. Şahsen ben otomatik ayardan önce bunu yapıyordum.

Nasıl 50 60 yapacağım veya otomatik ayar nerede.
75 derece Valorant için fazla hele ki o ekran kartıyla garip olmuş soğutucuların gücünü arttırmayı deneyin ses biraz rahatsız edebilir ama performansı göreceksiniz.
Msi after burnerdan arttirsam düzelirmi kasam coraair spec delta

Son düzenleme:

Geri
Yukarı