RTX 2060 kullanımı %40'a düşüyor

Sametbeyefendii

Picopat
RTX 2060, Ryzen 5 3500X ve 2x8 RAM VA. R Rust'ta mesela yüzde 40'a düşüyor GPU kullanımı. Nedendir anlamadım. Grafikler ortada iken yüksege alınca akıcılık gidiyor gibi oluyor. Valorant'ta ise en yüksek ayarlarda 60 ile 40 arası yerden yere değişiyor. GPU sıcaklıgı ise 70 falan.
Örneğin.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-01-08 000753.png
    Ekran görüntüsü 2021-01-08 000753.png
    2,1 MB · Görüntüleme: 76
Grafikleri yoğun olmayan oyunlarda ekran kartının tam yükte çalışmaması normal fakat, tam yükte çalışmamasına karşın o sıcaklık yüksek gibi geldi bana.

Ekran kartınızı uzun süredir kullanıyorsanız macun yenileyebilirsiniz, ya da fan hız profili oluşturup fanların daha düşük sıcaklıklarda daha yüksek hızda çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Kasanızın modeli nedir?
Corsair specdelta
Ekran kartınızı uzun süredir kullanıyorsanız macun yenileyebilirsiniz, ya da fan hız profili oluşturup fanların daha düşük sıcaklıklarda daha yüksek hızda çalışmasını sağlayabilirsiniz.
Daha yeni topladim 3 ay oldu
Corsair specdelta

Daha yeni topladim 3 ay oldu
Fan ayarlama hakkinda yardimci olurmusunuz

Corsair specdelta.

Daha yeni topladim 3 ay oldu.

Fan ayarlama hakkinda yardimci olur musunuz?

Kasanızın hava akışı iyi ancak buradaki önemli soru ekran kartı fan hızı sanırım(furmark ile yük altındaki dereceleri atarsanız daha emin konuşabiliriz). Yüzde kaçta kullanıyorsunuz ya da otomatikte mi? Kasanızın kapağını açmanız sıcaklığı azaltmak yerine yükseltir bu arada.

Bazı oyunlar ekran kartına yüklenmez yani normal. Ayrıca kartın modeli nedir? Bende de bir ara 2060 vardı ısınıyordu çok.

Ventus modeli OC.

Kasanızın hava akışı iyi ancak buradaki önemli soru ekran kartı fan hızı sanırım(furmark ile yük altındaki dereceleri atarsanız daha emin konuşabiliriz). Yüzde kaçta kullanıyorsunuz ya da otomatikte mi? Kasanızın kapağını açmanız sıcaklığı azaltmak yerine yükseltir bu arada.

Yüzde 50 civarı dönüyor çok ısındığında ise 60 civarı çıkıyor kart sıcaklıgını düşürüop gine aynı dönmeye devam ediyor.

Geri
Yukarı