RTX 2060 oyunda 70 derece

Hangi 2060 modeli, kasa modeli nedir? 70 derece çok da yüksek bir değer değil.

MSI NVIDIA GeForce RTX2060 Ventus 6GB OC 192Bit GDDR6 (DX12) PCI-E 3.0 Ekran Kartı (GeForce RTX 2060 VENTUS 6G OC) tam olarak bu kasa modelini bilmiyorum ama kasa 6 fanlı (ekran kartı ve işlemci fanı hariç) 83 derecelere falan çıkıyor 70 oyunu yeni açtığımda oluyor​

MSI NVIDIA GeForce RTX2060 Ventus 6GB OC 192Bit GDDR6 (DX12) PCI-E 3.0 Ekran Kartı (GeForce RTX 2060 VENTUS 6G OC) tam olarak bu kasa modelini bilmiyorum ama kasa 6 fanlı (ekran kartı ve işlemci fanı hariç) 83 derecelere falan çıkıyor 70 oyunu yeni açtığımda oluyor​

DEdiğim gibi gayet normal ama çok ısınırsa sonradan yaz extra çözümler var şimdilik gerek yok

Ekran kartım RTX 2060 olmasına rağmen FiveM'de 70 dereceden aşağıya inmiyor. Nedeni nedir?

Eki Görüntüle 1152267

Birçok nedeni olabilir. İşlemcin stok fan ise ya da anakarta hava üfleyen bir fan ise bu ekran kartına işlemci sıcaklığını sürekli püskürtmek demek olur. Yani işlemcinde ısınıyor ve stok fanlar bunu dışarı degil direk aşayıga saga sola fırlatıyor. Stok fan degilse sıvı sogutucu ws. Varsa ve bu sıcaklığı alıyorsan 68 70 derecelerde süzülmesi normal
Gayet normal zaten fazla ısınırsa kendini otomatik yavaşlatıyor ama bu da FPS droplarına sebep olabiliyor gönül rahatlığıyla kullanabilirsin

Yeterince hava almadığını düşünüyorsan kasanın yan kapağını sökebilirsin 3-4 derece daha düşebilir ama tozlanma vs ye sebep olabilir.

Kasadaki fanlarda büyük faktör. Tahliye fanların ve içeri hava getiren fanlarını güçlendirmen ve arttırman derecelerde büyük etken olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı