RTX 2060 oyunlarda %1 FPS

Roverandom

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Trabzon
Daha fazla  
Meslek
Game Designer
Bazı oyunlarda aralıklı olsa da FPS değerim aynı kalarak (mesela 120 ise hala 120 civarında) %1 FPS değerim inanılmaz kötü değerlere düşüyor örneğin 120 iken 24'e düşüyor. Maksimum 5-10 saniye sürüyor bu sıkıntı. Aynı zamanda masaüstünde dolaşırken de böyle bir sorun yaşıyorum. Mouse imleci tarayıcıda veya herhangi bir programda vs dolaşırken yine 5-10 saniyeliğine atlayarak gidiyor sonra düzeliyor. Her şeyi denedim bir türlü sonuç alamadım. Oyunlarda o sıkıntının girmesi dışında bir problemim yok FPS değerlerim gayet iyi hatta bu sorun girdikten sonra bile FPS bozulmuyor dediğim gibi ama takılma hissini aşırı yaşıyorum. Yaşayıp çözen varsa paylaşırsa sevinirim.
Sistem: RTX 2060, 9750H, 24 GB RAM, 512 GB SSD, W11

Son düzenleyen: Moderatör:
Bazı oyunlarda aralıklı olsa da FPS değerim aynı kalarak (mesela 120 ise hala 120 civarında) %1 FPS değerim inanılmaz kötü değerlere düşüyor örneğin 120 iken 24'e düşüyor. Maksimum 5-10 saniye sürüyor bu sıkıntı. Aynı zamanda masaüstünde dolaşırken de böyle bir sorun yaşıyorum. Mouse imleci tarayıcıda veya herhangi bir programda vs dolaşırken yine 5-10 saniyeliğine atlayarak gidiyor sonra düzeliyor. Her şeyi denedim bir türlü sonuç alamadım. Oyunlarda o sıkıntının girmesi dışında bir problemim yok FPS değerlerim gayet iyi hatta bu sorun girdikten sonra bile FPS bozulmuyor dediğim gibi ama takılma hissini aşırı yaşıyorum. Yaşayıp çözen varsa paylaşırsa sevinirim.
Sistem: RTX 2060, 9750H, 24 GB RAM, 512 GB SSD, W11

1- Windows 10 Denediniz mi ?
2- Ram markası ve mhz'leri nedir ?
3- Ekran kartı tam modeli nedir ?
4- Format veya RAM slot değiştirme gibi basit işlemleri denediniz mi ?

1- Windows 10 denediniz mi?
2- RAM markası ve MHz'leri nedir?
3- ekran kartı tam modeli nedir?
4- format veya RAM slot değiştirme gibi basit işlemleri denediniz mi?

Windows 10'da bazen yaşıyordum bu problemi 11e geçince düzelmişti sonradan tekrar yapmaya başladı.
Biri 16 GB diğeri 8 GB 2666MHz CL19 RAM'ler. RAM'den de değil sıkıntı yeni taktım önceden de vardı sorun.
Ekran kartı modeli yok laptop.
Sorunu NVIDIA Experience'yi silerek çözdüm fakat Experience'yi kullanmak istiyorum. O yüzden sorun.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı