RTX 2060 R5 3500 sistem oyunlarda FPS düşüşü

İşletim sistemi
Windows 10

Eda_lightning

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarımı alalı 5 ay oluyor ama yine de son 1 aydır drop girmeye başladı.

Sistem özelliklerim:
GPU: RTX 2060.
CPU: Ryzen 5 3500 6 çekirdek.
RAM: 3200MHz 16 GB.

CS:GO'ya giriyorum düşmanla karşılaşınca veya satın alma menüsüne tıklayınca falan veya vurulunca drop giriyor. Her oyunda oluyor. İşlemci ve GPU kullanımına ve sıcaklığına bakıyorum ama hiçbiri %100 kullanıma falan çıkmıyor aksine düşüyor işlemcinin sıcaklığıda normal 70-80 arası takılıyor. Akrabamdan hard disk almıştım onu takmıştım acaba ondan mı oldu yoksa internetten kaynaklı mı pek anlayamadım. Gerçi hard diski ilk taktığımda gayet güzel çalışıyordu. Sizce sorun ne olabilir?

Sorun internetten kaynaklı değil internetiniz kötü olursa drop değil ping olur ayrıca kuvvetli muhtemel hard disk yüzünden olabilir elinizde varsa başka bir hard disk veya SSD ile denemenizi isterim.

Bilgisayarımı alalı 5 ay oluyor ama yine de son 1 aydır drop girmeye başladı.

Sistem özelliklerim:
GPU: RTX 2060.
CPU: Ryzen 5 3500 6 çekirdek.
RAM: 3200MHz 16 GB.

CS:GO'ya giriyorum düşmanla karşılaşınca veya satın alma menüsüne tıklayınca falan veya vurulunca drop giriyor. Her oyunda oluyor. İşlemci ve GPU kullanımına ve sıcaklığına bakıyorum ama hiçbiri %100 kullanıma falan çıkmıyor aksine düşüyor işlemcinin sıcaklığıda normal 70-80 arası takılıyor. Akrabamdan hard disk almıştım onu takmıştım acaba ondan mı oldu yoksa internetten kaynaklı mı pek anlayamadım. Gerçi hard diski ilk taktığımda gayet güzel çalışıyordu. Sizce sorun ne olabilir?

SSD kullanmayı dene
SSD sisteminizde performans artışı yapar ancak aynı bileşenlerle ilk 4 ayda yaşamadığınız bir durum yaşıyorsanız son 1 ayda size önerim
1. Sisteminizde virüs taraması veya temiz kurulum ardından sistem driver güncellemesi.
2. Kasa temizliği işlemci termal bakımı
3. İşlemcinizde yaz aylarına bağlı ısınmadan kaynaklı performans kaybı yaşıyor olabilirsiniz. Pcnizi soğutmayı deneyin muhtemelen aorununuz çözülecektir. En azından 4 ay önce pcnizi aldığınız günkü duruma getirecektir.

Bu 3 öneri sorununuzu çözmez ise bileşenlerinizde muhtemel bir sorun var demektir.

CS de bende hafif bir FPS düşüşü yaşıyorum yaklaşık 30-40 FPS kadar sanırsam. İşlemci 80leri görüyor dediniz Max işlemci tarafından kayıp yaşadıgınızı sanmıyorum. CS de drop yiyorsanız genelde RAM'dan dolayı olur.

V sync açık olarak oynayın oyunları,yüksek fps alayım diyip kapatırsanız işlemci ekran kartı var gücüyle en yüksek yapabildiği fpsde çalıştırıyor ve ekran yenileme hızınızdan yüksek ise fps screen tearing ve drop yersiniz.özellikle hafif grafikli oyunlarda v sync kapatırsanız işlemcinin %100 kullanımının olduğunu göremeyecek kadar hızlı anlık darboğazlar yaşıyor olabilirsiniz. Problem çözülmediyse diğer arkadaşların söylediklerini tavsiyelerini deneyin bir,umarım probleminiz çözülür

Yeni konular

Geri
Yukarı