Çözüldü RTX 2060 sistem düşük FPS ve Hz takılma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Motivator

Decapat
Merhaba.
Arkadaşlar, çözümünü bir türlü bulamadım yardım edebilecek var mı?

Monitörüm 240 Hz ama oynadığım oyun 90 FPS (PUBG Mobile )
G-Sync desteği de var.
Monitör Hz 240'dan 60'a da çeksem 144'e de çeksem NVIDIA Denetim Masası'ndan FPS sabitlesem de sorun bir türlü çözülmüyor. Önceden (5-6 ay öncesine kadar ) gayet akıcı oynuyordum.

Zotac GeForce RTX 2060 GPU.
Ryzen 5 3600 CPU.
16 RAM. 3,6 GHz.
MSI b 450 Gaming Plus anakart.
47 Mbps internet (sadece PC. Ye bağlı ) wf kapalı.
Monitör 240 Hz 1 ms.
Mouse 0,5 ms Rampage.

Sıcaklık değerleri gayet düşük.
Format atıldı termal çekildi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ben çözdüm.
Bir yıldan beridir bakmadığım forum izlemedigim video kalmadı ama nafile.
Sorun güç kaynağındaymış yeterli güç vermediginden oluyormuş güç kaynağını değiştim normale döndü.
Oyun baştan aşağı sorunlu. Sistemden yana sıkıntı olduğunu sanmıyorum.

o sorun bende de var FPS değerim neye düşüyorsa HZ değerim o oluyor 105 FPS den sonra akıcı oluyor fakat 100'den aşağı düştüğü zaman leş gibi kasıyor baya sinir bozucu hiç çare bulamadım.165 Hz monitörüm var.

Ben çözdüm.
Bir yıldan beridir bakmadığım forum izlemedigim video kalmadı ama nafile.
Sorun güç kaynağındaymış yeterli güç vermediginden oluyormuş güç kaynağını değiştim normale döndü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
O olduğuna emin misin ? Ne kullanıyordun neye geçtin?

Birkaç ay önce işlemci kaynaklı sorunum varmış ki ben Power SUP. Olduğunu düşünmüş ve netten 2. el 750W Power SUP. Almıştım ( sanırım bu arızalı ) sistemim ilk açıldığında iyi ama sonra bazen yüksek FPS alırken bazen aniden düşüş oluyordu hiçbir ayarı değişmeden hem de.
Dün gece eski Power s. 700W yeniden taktım yine FPS istediğim gibi değil biraz optimizasyonm ayarı gerekli sanırım ama aniden düşüş ve sistem karasızlığı gitti.
Açıldığında hız ne ise o ayarı değişene kadar aynı.
Aslında öğrenmek istediğim şu oyun maximum 90 FPS benim monitör 240 Hz bunu 90 FPS'ye sabitlemem gerekir mi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…