RTX 2060 sistem düşük FPS

taylandurdu

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Yazılım Mühendisi
Merhaba sistemim şu şekilde:

ASUS GeForce ROG STRIX RTX2060
AMD Ryzen 7 2700X
ASUS ROG STRIX B450-F Anakart
GSKILL 16GB (2X8GB) SniperX Orman Kamuflaj DDR4 3000Mhz CL16
Samsung 500GB 970 EVO PLUS NVMe M.2 SSD
COUGAR TURRET RGB 700W 80 PLUS

PUBG 80 FPS ama ara sıra drop giriyor. LOL 110 FPS Witcher 3 58 FPS. Araştırmalarıma göre bu sisteme göre düşük ekran kartı 58 dereceyi geçmiyor fakat işlemci 80-90'lara ulaşıyor. Daha pek çok oyunda FPS olması gerekenden düşük ne yapmam lazım bir sorun varsa nasıl anlayabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Aynı ekran kartı bende de var. Bende de drop oluyor. Ama bende sıcaklıklar normal. Ve emin ol senden çok drop oluyor. Mesela şuan metro'yu oynama bile oynuyamıyorum. Fakat senin sorunun büyük ihtimal işlemcinin ısınması ile alakalı.

Merhaba sistemim şu şekilde:

ASUS GeForce ROG STRIX RTX2060
AMD Ryzen 7 2700X
ASUS ROG STRIX B450-F Anakart
GSKILL 16GB (2X8GB) SniperX Orman Kamuflaj DDR4 3000Mhz CL16
Samsung 500GB 970 EVO PLUS NVMe M.2 SSD
COUGAR TURRET RGB 700W 80 PLUS

PUBG 80 FPS ama ara sıra drop giriyor. LOL 110 FPS Witcher 3 58 FPS. Araştırmalarıma göre bu sisteme göre düşük ekran kartı 58 dereceyi geçmiyor fakat işlemci 80-90'lara ulaşıyor. Daha pek çok oyunda FPS olması gerekenden düşük ne yapmam lazım bir sorun varsa nasıl anlayabilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.
Sistemlerimiz neredeyse aynı.

Aynı ekran kartı bende de var. Bende de drop oluyor. Ama bende sıcaklıklar normal. Ve emin ol senden çok drop oluyor. Mesela şuan metro'yu oynama bile oynuyamıyorum. Fakat senin sorunun büyük ihtimal işlemcinin ısınması ile alakalı.
Boşta 49 derece cpu normal mi bilmiyorum
Sürücü güncellemeyi denediniz mi ?
evet tüm sürücüler güncel.
Sistemlerimiz neredeyse aynı.
Sizde Fps durumları nasıl
Kasa hakkında çok bilgim yok, hava akışı iyi gibi duruyor.
Ne kadar kötü olursa olsun 85 Derece üstünü görüyorsa "Garantiye" yollamanızı tavsiye ederim.
Tek gözüme çarpan işlemci şuan biraz daha araştırayım olmadı yollarım

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı