RTX 2060 sistemde oyun oynarken görüntü gidiyor

audiseverim

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 2060 R5 3500
Oyun oynarken birdeen ekran gidiyor ve "sinyal yok" yazısı geliyor. Sonra birden ekran kartı fanları son hızda çalışmaya başlıyor.

ASUS Dual RTX 2060.
R5 3500.
650W PSU.

Oyun oynarken birdeen ekran gidiyor ve "sinyal yok" yazısı geliyor. Sonra birden ekran kartı fanları son hızda çalışmaya başlıyor.

ASUS Dual RTX 2060.
R5 3500.
650W PSU.

Ekran kartının düzgün takılı olduğundan emin misin?

Yerinden çıkmış olabilir nadirende olsa.

Crack oyun indirmiş isen ondan olabilir. Veya ekran kartından mining yapılıyordur ve ekran kartının düzgün takılı olup olmadığını kontrol et.

Ekran kartının düzgün takılı olduğundan emin misin?

Yerinden çıkmış olabilir nadirende olsa.
Her pc kapandığında kabloları ittirdimde ekran kartını ittirmedim hiç.

Crack oyun indirmiş isen ondan olabilir. Veya ekran kartından mining yapılıyordur ve ekran kartının düzgün takılı olup olmadığını kontrol et.
Virüs yok.

Kardeşim selam 1 hafta önce aynı sorunu bire bir aynı problemi yaşadım. Ekran kartına yük bindiği an birkaç dakika sürmeden ekrandan görüntü gidip fanlar birkaç saniyeliğine çok devirli dönüp duruyordu ve daha sonra PC'yi kapatmadığım sürece görüntü gelmiyordu. Deneyimlerime göre bu sorun ekran kartına gelen son güncellemeden sonra oldu bende. DDU ile sürücüyü kaldırdım daha sonra NVIDIA sitesinden sondan bir önceki güncellemeyi indirip kurdum. Oct ile yaklaşık 7 dakikalık bir stres testi yaptım hiçbir sorun olmadı. Daha sonra birkaç oyun oynadım ve bu sorunu yaşamadım.

Son düzenleme:
Genelde sürücü problemi oluyor bu. Sürücü problemi değilse donanımdır problemde olan. Oyunlar komple sistemin siyah ekran vermesine çoooooook nadiren sebep olur.

Geri
Yukarı