RTX 2060 sistemde oyunlar bulanıklaşıyor

Kadiroaou

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, yeni yılınız kutlu olsun. 16 GB RAM, RTX 2060 ve R5 3600 işlemcim var. Bazı oyunlar sağa sola donuşlarde gözleri çok etkilecek bir bulanıklık oluyor sanarsın FPS 20'in altında veriyor, öyle bulanık ama göstergeler 60 FPS gösteriyor. Bunun bir sebebi var mı? 2-3 oyun değil, oynadığım son 10 oyunun 6'sı böyle ve ben çok yüksek ayarlarda oynamıyorum ve sistemim orta seviyede her oyunu kaldıracak güçte ama neden böyle oluyor? Kimi oyunda ise yağ gibi akıyor çok güzel.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eyvallah sağ ol. Genel olarak projeksiyonda kullanıyorum ama 1MS 60 HZ monitörümde denedim aynı, kimi oyunlar yağ gibi akıyor kimisi göz bozuyor.

Evet
Monitörden kaynaklı olması muhtemel diye düşünüyorum dostum . Yani sistemin güzel , başka bir monitörle yani 144 Hz falan emaneten bir dene bakalım aynı sorunu yaşayacak mısın , bir de oyunların Grafik ayarları içerisinde blurla alakalı kısımları bir gözden geçir bence .

RTX modu açık olabilir. Ya da blur Motion.

RTX modu açık olabilir. Ya da blur Motion.

RTX ışın izleme özelliği mi? Eğer öyleyse kapalı durumda ve şuan oynadığım oyunda blur Motion diye seçenek yok.
monitörden kaynaklı olması muhtemel diye düşünüyorum dostum. Yani sistemin güzel, başka bir monitörle yani 144 Hz falan emaneten bir dene bakalım aynı sorunu yaşayacak mısın, bir de oyunların grafik ayarları içerisinde blurla alakalı kısımları bir gözden geçir bence.

Monitörle alakalı olsa her oyunda bu sorunu yaşamaz mıydım?

Merhaba, yeni yılınız kutlu olsun. 16 GB RAM, RTX 2060 ve R5 3600 işlemcim var. Bazı oyunlar sağa sola donuşlarde gözleri çok etkilecek bir bulanıklık oluyor sanarsın FPS 20'in altında veriyor, öyle bulanık ama göstergeler 60 FPS gösteriyor. Bunun bir sebebi var mı? 2-3 oyun değil, oynadığım son 10 oyunun 6'sı böyle ve ben çok yüksek ayarlarda oynamıyorum ve sistemim orta seviyede her oyunu kaldıracak güçte ama neden böyle oluyor? Kimi oyunda ise yağ gibi akıyor çok güzel.
Sorunu cozebildinizmi ayni sikintiyi yasiyorum suanda

Yeni konular

Geri
Yukarı