RTX 2060 sistemde Resident Evil Village ani FPS düşmesi

KrisaF

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar iyi geceler Resident Evil Village'de bir süredir sorun yaşıyorum. Oyunu açık alanda 100 120 FPS de oynuyorum herhangi bir grafik ayarını yükseltip veya azaltınca FPS 19 veya 21'e düşüyor. Sistemim düşük olsa sistemden derim. Sorunu nedir?

-Ryzen 5 1600 AF - ASUS Dual RTX 2060 EVO 6 GB - ASUS Prime B450 mk-ıı - teamgroup 512 GB M.2 SSD - Apacer Panther 8 GB RAM 3200 MHz - Gamepower Horizon Gaming mesh panel 650W 80+

RTX 2060'ı 1600 AF ve tek kanal RAM ile bugüne kadar kullanman bile ilginç. %90 sorunun çözülecektir evet, 2x8 GB RAM kullanmak senin durumunda mecburiyet.

Doğru usta oyunlarda hala drop yiyorum PC'yi alırken ekran kartı fiyatlarının yükseleceğini biliyordum o yüzden RAM ve işlemciyi düşürmek zorunda kaldım bu bayram RAM'i yazında işlemciyi yükselteceğim inşallah.
RAM 8 GB yetersiz ve sadece bu oyun için değil diğer tüm güncel oyunlarda drop yersin bu şekilde kullanmaya devam edersen.

Doğru diyosun hocam Dying Light 2 en yüksek ayarlarda 70 FPS oynuyorum hem RAM darboğazı hem de acayip fazla derecede takılma yaşıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı