RTX 2060 Super 80 derece

OynayamayanGamer

Femtopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
The Witcher 3 oynarken GPU kullanımı %100'e sıcaklığı ise 80 derecelere kadar ulaşıyor. Ekran kartım RTX 2060 Super. Sadece Witcher değil diğer oyunlarda da 70 75 derece arasında oluyor. (ETS 2, Fortnite gibi).sebebi nedir nasıl düşürebilirim? Bir de ekran kartımı Zero Frozr özelliği ile kullanıyorum, bunun bir etkisi var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartın RTX 2060 Super WindForce mi ?

O kart kolay kolay o dereceleri görmez daha doğrusu görmemeli MSI Gaming serisi için en ideal sıcaklık Full yükte 65-70 derece aralığı, eğer bunun üstünü görüyorsa termal macun yenilenmesi gerekebilir veya kasa içi hava akışı yeterli değildir.

Son düzenleme:
Kartı alalı 6 ay geçti 2 sene veya 3 sene geçmeden içini açmayacağım garantiden dolayı.Kasa modeli de Gamepower Horizon.

Bence bende Galax 2060 Oc kullanıyorum Witcher da 78 80 gibi Fortnite de 66 bendede ısınıyor normal bence.

Kartı alalı 6 ay geçti 2 sene veya 3 sene geçmeden içini açmayacağım garantiden dolayı. Kasa modeli de Gamepower Horizon.

O kasanın hava akışı ciddi derece de problemli gibi ön taraf gördüğüm kadarıyla Full kapalı dolayısıyla fanlar temiz havayı kasanın içine çekemiyor

Kasanın ön tarafını çıkarıp bir oyun onayın bakalım kasanın önü açılacağı için fanlar çok rahat temiz havayı içeri çekecektir. Bu sıcaklıklara olumlu etki eder.

Normal Ventus gibi modeller olsa 75-80 dereceler problem değil derdim ama Gaming modelinde kullanılan soğutma bloğu fanlar falan çok kaliteli o dereceyi kesinlikle görmemeli 3 yıl MSI GTX 1060 Gaming X Plus kullandım maksimum gördüğüm sıcaklık ilk zamanlarda 65-67 civarı satmadan önce 70-71 derece idi

Aynı model kart bende de var, max 69 derece görüyorum üstüne çıkmıyor hiç.

Bende 2060 Super Aorus kullanıyorum, havanın 35-40 derece olduğu zamanlar kartım Full yükte 80 derece oluyor maksimum çok sinir bozucu böyle dev gibi bir kartın böyle ısınması.
Bu günlerdeki gibi 30-32 derece havalarda ise Full yükte 76 derece oluyor maksimum.
Kasam MB511 mesh yani bir de anlamadım gitti neden ısınıyor bu kart bu kadar sözde STRIX ve Gaming X seviyesindeydi.
Kart 8-9 aylık yani termal macun yenilemeside mantıklı değil.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…