RTX 2060 Super için 500W 80+ PSU yeterli mi?

Peki, RTX 2060 Super almak mı yoksa RTX 2060 alıp anakartı yükseltmek mi hangisi daha mantıklı? Benim bilgisayar konusunda çok bilgim yok ama anakartın çok fazla etkilemediğini duymuştum bir yerden.

Hocam ileriye dönük olması için B550 almanızı öneririm.
Peki, RTX 2060 Super almak mı yoksa RTX 2060 alıp anakartı yükseltmek mi hangisi daha mantıklı? Benim bilgisayar konusunda çok bilgim yok ama anakartın çok fazla etkilemediğini duymuştum bir yerden.

Anakart etkilemez performansı ama işlöeci değiştireceğiniz zaman daha rahat olursunuz ve ekran kartına overclock basarsınız zaman ilerledikçe FPS'lerden memnun olmazsanız.

Hocam ileriye dönük olması için B550 almanızı öneririm.

Dediğim gibi ya ekran kartını düşürüp anakartı yenileyeceğim ya da anakart almayıp ekran kartını daha iyi alacağım. Bütçem ikisine birden yetmesi mümkün değil. Çünkü A320 benim halihazırda sahip olduğum bir anakart.

Dediğim gibi ya ekran kartını düşürüp anakartı yenileyeceğim ya da anakart almayıp ekran kartını daha iyi alacağım. Bütçem ikisine birden yetmesi mümkün değil. Çünkü A320 benim halihazırda sahip olduğum bir anakart.

O zaman hocam hiç anakart konusunu ellemeyin yeni işlemci alacağın zaman değiştirin.

Hali hazırda elinde anakart varsa değiştirmene gerek yok şimdilik. Ekran kartını yüksek tut zaten şu an sistemin gayet yeterli. Anakartı ileride yükseltme yapacağında değiştirirsin.

Hali hazırda elinde anakart varsa değiştirmene gerek yok şimdilik. Ekran kartını yüksek tut zaten şu an sistemin gayet yeterli. Anakartı ileride yükseltme yapacağında değiştirirsin.

Öyle yapacağım muhtemelen.
12 V'dan 456 Watt veriyor o PSU, her türlü yeter o sisteme. Yalnız ileride anakartı da değiştir, o sisteme küfür gibi bir anakart :D.

Kusura bakmayın aklıma takıldı da, siz ne şekilde hesapladınız 12 V'dan 456 Watt verdiğini? Ben bir türlü bulamadım bilgilendirici sayfa.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı