RTX 2060 SUPER Sistem Toplama | QP Omega

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
RTX 2060 SUPER Sistem Toplama | QP Omega
RTX-2060-SUPER-PC-Toplama.jpg

AMD’nin yeni Ryzen 5 3600X işlemcisi ve NVIDIA’nın yeni RTX 2060 SUPER ekran kartı ile yeni bir PC topluyoruz. Bu yıl AMD’nin yılı. Yakın zamanda incelemesini yaptığımız 3950X işlemcisi ile çığır açan firma, 2. nesil Threadripper ile de çok çekirdekteki liderliğini sürdürmekte kararlı. Biz de uygun fiyata yüksek çekirdek sayısı ve rekabetçi tek çekirdek performansı […]

Devamı: RTX 2060 SUPER Sistem Toplama | QP Omega
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Sistem çok güzel. Lakin anakart ile ilgili bir sorum olucak. Asus' un sitesindeki açıklamada;
*3 When the M.2_1 Socket 3 is operating in SATA or PCIE mode, SATA6G_5/6 ports will be disabled.
*4 When the M.2_2 is occupied by M.2 device, PCIe x16_1 will run at x8 mode.

M.2_1 slotunu doldurunca Sata5 ve Sata6 portu disable oluyor. Bunda sorun yok.
M.2_2 slotunu da doldurunca ekran kartını taktığımız slot x8 modunda mı çalışacak acaba ? Burda anlatılmak istenen bu mudur ? Zira ben iki M2 slotunuda kullanmak istiyorum. Eğer ekran kartı slotu x8 modunda çalışır ise tam performans verir mi ? Özellikle yeni ekran kartları.

Sistem çok güzel. Lakin anakart ile ilgili bir sorum olucak. Asus' un sitesindeki açıklamada;
*3 When the M.2_1 Socket 3 is operating in SATA or PCIE mode, SATA6G_5/6 ports will be disabled.
*4 When the M.2_2 is occupied by M.2 device, PCIe x16_1 will run at x8 mode.

M.2_1 slotunu doldurunca Sata5 ve Sata6 portu disable oluyor. Bunda sorun yok.
M.2_2 slotunu da doldurunca ekran kartını taktığımız slot x8 modunda mı çalışacak acaba ? Burda anlatılmak istenen bu mudur ? Zira ben iki M2 slotunuda kullanmak istiyorum. Eğer ekran kartı slotu x8 modunda çalışır ise tam performans verir mi ? Özellikle yeni ekran kartları.
Sorduğum soru çok mu zor acaba ?

R5 3600x ile rx 5700 xt nitro modelini ekleyip diğer bileşenler eşit tutulduğunda sizce oyunlarda 1400p ve 1080p de ayrı ayrı düşündüğümüzde hangisi performanslı olur? Fiyatları hemen hemen eşit olan iki ekran kartı var karşımızda. Nitro nun sorunsuz yani sürücüler ile gerek ısınma gerek başka bir probleminin olmadığını varsayarsak duruma bu şekilde bakıp performans açısından ne diyebiliriz?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı