RTX 2060 Super sistemde darboğaz var mı?

BatuhanCeylann

Kilopat
Yer
İstanbul/Bayrampaşa
Daha fazla  
Sizce sistemde yanlış değer olan bir şey var mı darboğaz veya işlemci sıcaklığı ekran kartı sıcaklığı normal mi?

Sistem:
Ekran kartı: MSI GeForce RTX 2060 Super Gaming 8 GB GDDR6 256Bit DX12 GAMING ekran kartı.

İşlemci: AMD Ryzen 5 3600 3.6GHz 35MB soket AM4 fanlı.

Anakart: MSI B450M PRO- M.2 Max AMD B450 soket AM4 DDR4 4133(OC)MHz mATX Gaming anakart.

RAM: Team t-Force Delta TUF Gaming alliance RGB 16 GB (2x8GB) DDR4 3200MHz CL16 Gaming RAM.

SSD: Team CX1 T253x5480G0C101 480GB 530-470MB/s 2.5" SATA 3 SSD disk.

HDD: Seagate Barracuda 500GB 7200RPM 3.5" 64MB SATA 3 sabit disk.

Kasa: Gamepower Horizon Gaming 4*120mm RGB fan 650W 80+ bronz dahili PSU'lu RGB.

Dosya Ekleri

• unknown.png
    unknown.png
    291,8 KB · Görüntüleme: 72
Darboğaz yok. Öncelikle PSU değiştirmenizi önereceğim konudan bağımsız olarak. Bunun dışında sıcaklıklar normal gibi. İşlemci için CPB açık mı kullanıyorsunuz yoksa elle mi ayar yaptınız 3975MHz değerine?

Darboğaz olduğunu zannetmiyorum. Grafik ayarlarını biraz daha yükseltin. Stok fan kullanıyorsanız kule tipi fan almanızı tavsiye ederim. Sıcaklık değerleri fark edecektir. İşlemci bu kartı besleyebilir. Endişelenmeyin.

Darboğaz olduğunu zannetmiyorum. Grafik ayarlarını biraz daha yükseltin. Stok fan kullanıyorsanız kule tipi fan almanızı tavsiye ederim. Sıcaklık değerleri fark edecektir. İşlemci bu kartı besleyebilir. Endişelenmeyin.
Uzun zamandır yoktunuz galiba hocam göremiyorduk tekrar hoş geldiniz 😁.

Kule tipi derken hangisini önerirsiniz ucuza güzel olan pek bilgim yok da.
Darboğaz yok. Öncelikle PSU değiştirmenizi önereceğim konudan bağımsız olarak. Bunun dışında sıcaklıklar normal gibi. İşlemci için CPB açık mı kullanıyorsunuz yoksa elle mi ayar yaptınız 3975MHz değerine?

PSU şu anlık maddi durumum yok ileride değiştireceğim. İşlemci için CPB nedir acaba hiçbir ayar yapmadım ne işe yarar yapsam veya yapmasam anlatabilir misiniz?

Geri
Yukarı