RTX 2060 Super ve AMD Ryzen 7 2700X düşük FPS sorunu

Enis KELEŞ

Centipat
Sistem özellikleri:
• Işlemci: AMD Ryzen 7 2700X.
• Ekran kartı: MSI RTX 2060 Super Gaming X.
• Anakart: MSI B450M PRO M.2 Max.
• RAM: G.Skill Trident Z 2x16 32 GB 3600 MHz.

Sisteme sorunsuz bir şekilde Windows 10 Pro yükledim. BIOS en son sürüme güncelledim. RAM frekansını 3333 MHz yaptım ( 3600 yapınca açılmadı ). Gerek chipset gerek ekran kartı sürücülerini kendi sitelerinden indirip yükledim. İnternet hızım düşük olduğu için PUBG Mobile indirip FPS testi yapmak istedim. Emülatörü kutup oyunu açtıktan sonra oyun otomatik olarak orta ayarlarda başlattı. Ben çözünürlüğü 1080P yapıp ayarları yükselttim ancak lobi ekranında da oyun esnasında da gerçekten RTX 2060 Super Gaming X gibi bir ekran kartıyla Max 25 FPS alabildim. Oyun oynanmayacak şekilde dönüyor. Bu sorun neden kaynaklı olabilir. Üst düzey bir sistem toplayayım dedim ama PUBG Mobile gibi düşük sistem gereksinimleri isteyen bir oyunda bu kadar düşük FPS almamın sebebi ne olabilir?

Sisteminizi bilgisayar sistemleri için üretilmiş oyun veya test programlarında test edebilirsiniz. Daha sağlıklı sonuçlar verecektir.

Babacım mümkünse bi oyun ayarlarını ve oyun içi ayarlarını ss olarak atar mısın bakarak yorum yapayım

Merhabalar siz Oyun ayarlarındaki frame rate yi (fps) yi max yapmadığınız için. Ve oyun default ayarlarda açtığı için oyun medium fps de açılıyor yani gayet normal aslında ayarlardan fps yi yi aşırı yaparsan sorun ortadan kalkar diye düşünüyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…