RTX 2060 ve i3 10100F Sistem

2 Tane.

Yukarıdaki sistem hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?
Fiyatı düşürmek için "olmasa da olur." Diyebileceğiniz parçalar var mıdır?
Bu fiyata bu sistem uygun mudur? Daha iyisi olur mu?

Bence anakarttan biraz kısıp işlemci ve anakartı AMD seçseniz 6 çekirdekli bir işlemci alsanız sistem için daha sağlıklı olabilir ve bu dönemde artık HDD devri neredeyse bitti bence kesinlikle SSD alın ve alacaksanız yanına bir HDD tercih edin derim :)

Ekran kartını indirim bekleyerek 5600XT ile değiştirip, işlemciyi 10400F alabilirsin, veya işlemciyi Ryzen 3500X, Anakartı B450M, Ekran kartını 5600XT yapabilirsin. RTX'de DLSS falan varsa AMD'de Radeon Image Sharpening var, pek takma kafaya RTX'i. RTX 2060 Ray Tracing açınca çok performans kaybediyor. Intel işlemci alıyorsan 10100F, 10400F falan RAM'leri en fazla 2666MHz beslediğini unutma, onu kırman için Z490 anakart lazım o yüzden AMD sistem önerdim ki hemen hemen aynı performansı alırsın AMD ile. Yanlışım olabilir yine de kesin konuşmak istemiyorum hatalarım varsa düzeltirseniz sevinirim.

Kasayı bu ile değiştirmeye karar verdim.

Yanına hangi güç kaynağı tercih edilmeli peki

Ekran kartını indirim bekleyerek 5600XT ile değiştirip, işlemciyi 10400F alabilirsin, veya işlemciyi Ryzen 3500X, Anakartı B450M, Ekran kartını 5600XT yapabilirsin. RTX'de DLSS falan varsa AMD'de Radeon Image Sharpening var, pek takma kafaya RTX'i. RTX 2060 Ray Tracing açınca çok performans kaybediyor. Intel işlemci alıyorsan 10100F, 10400F falan RAM'leri en fazla 2666MHz beslediğini unutma, onu kırman için Z490 anakart lazım o yüzden AMD sistem önerdim ki hemen hemen aynı performansı alırsın AMD ile. Yanlışım olabilir yine de kesin konuşmak istemiyorum hatalarım varsa düzeltirseniz sevinirim.
Bu yorumun ne kadar haklılık payı var?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı