RTX 2060 ve R5 3600 Darboğaz Olur Mu?

• Konuyu başlatan Dokky
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 621

Dokky

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikler herkese sağlıklı günler dilerim, uzun bir aradan sonra bir bilgisayar almaya karar verdim ve ekran kartını RTX 2060 almakta karar kıldım. İşlemci olarak R5 3600 almayı düşünüyorum, (3600X daha mı uygun olur?) ama aklımda deli sorular var işlemci besleyebilir mi, darboğaz olur mu? En önemli soru ise CS:GO ayarlarım 4:3 1280X1024 en önemli durumda burada CS:GO üzerinde bir darboğaz söz konusu olur mu? Ve aynı ayarlar valoranttada dahil.
BF 1, RDR gibi oyunlarda bir sorum yok, CS:GO Valorant gibi oyunlarda görüntü ayarlarım yüzünden birazcık şüpheliyim yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikler herkese sağlıklı günler dilerim, uzun bir aradan sonra bir bilgisayar almaya karar verdim ve ekran kartını RTX 2060 almakta karar kıldım. İşlemci olarak R5 3600 almayı düşünüyorum, (3600X daha mı uygun olur?) ama aklımda deli sorular var işlemci besleyebilir mi, darboğaz olur mu? En önemli soru ise CS:GO ayarlarım 4:3 1280X1024 en önemli durumda burada CS:GO üzerinde bir darboğaz söz konusu olur mu? Ve aynı ayarlar valoranttada dahil.
BF 1, RDR gibi oyunlarda bir sorum yok, CS:GO Valorant gibi oyunlarda görüntü ayarlarım yüzünden birazcık şüpheliyim yardımcı olursanız sevinirim.
Darboğaz asla olmaz. Ama 1280X1024 çözünürlükte düşük ihtimal olabilir o konu hakkında pek bir bilgim yok.

Çok teşekkür ederim, bir yandan istiyordum bir yandan da bu sorunla karşılaşma korkusuyla içim içimi yiyordu.

Estafurullah iyi gunlerde kullanirsin kullanirsin. Hatta baska modeller aklimda olsun dersen biraz arastirma yapabilirsin. Ben oyle yapmistim. Ornegin GPU Benchmark karsilastirma siteleri var. Oralarda uyumluluk için biraz fikir olabilir. Kafan biraz daha rahat olur belki.

Yeni konular

Geri
Yukarı