RTX 2060 ve R5 3600 sistemde Miracast Desteklenmiyor

anil1906

Kilopat
Daha fazla  
Gereksiz kısımları sildim.
Display Devices
---------------
Card name: NVIDIA GeForce RTX 2060 SUPER
Manufacturer: NVIDIA
Chip type: GeForce RTX 2060 SUPER
Miracast: Not Supported

------------------
System Information
------------------
Time of this report: 7/7/2020, 10:08:21
Operating System: Windows 10 Pro 64-bit (10.0, Build 19041) (19041.vb_release.191206-1406)
Miracast: Available, with HDCP

Masaüstü bilgisayarımda (Ryzen 5 3600, RTX 2060 SUPER, TUF B450 PRO) miracast'i hiçbir şekilde kullanamıyorum. System info kısmında HDCP ile kullanılabilir diyor HDCP nedir? Ben masaüstü ekranın yanına laptopu koyup kablosuz/kablolu bağlayıp laptopu ikinci ekran olarak kullanmak istiyorum. Bir iki uygulama var ama gecikmeli çalışıyorlar. Masaüstü ile Laptop'u HDMI portlarından bağlasam mantıklı olacağını düşünmüyorum Miracast kullanmak istiyorum ama böyle bir sorun yaşıyorum son model ekran kartı nasıl Miracast'i desteklemez? Laptop destekliyor televizyona görüntü gönderebiliyorum. Masaüstü kablolu bağlı ve üzerinde herhangi bir wifi adaptörü/kartı yok. Yani masaüstü ethernet üzerinden laptopu da wifi veya ethernet üzerinden internete bağlayabiliyorum. Miracast kullanma şansım var mıdır? Bilgisayarın bütün sürücüleri en son sürümde ekran kartı chipset vs ve Windows da en son sürümde.

Hdcp, yüksek bant genişlikli dijital içerik koruması anlamına gelir. Dijital içerikleri korumak için kullanılan bir sistem. Mesela Netflix gibi ücretli platformları TV'ye bağlı cihazlardan seyretmek için hdcp özellikli TV ve kabloya ihtiyacınız vardır.
Miracast olayına gelince onu ağ üzerinden programla yapabilirsiniz. O yüzden ekran kartının miracastı desteklemesi gerekmiyor.

Hdcp, yüksek bant genişlikli dijital içerik koruması anlamına gelir. Dijital içerikleri korumak için kullanılan bir sistem. Mesela Netflix gibi ücretli platformları TV'ye bağlı cihazlardan seyretmek için hdcp özellikli TV ve kabloya ihtiyacınız vardır.
Miracast olayına gelince onu ağ üzerinden programla yapabilirsiniz. O yüzden ekran kartının miracastı desteklemesi gerekmiyor.
önereceğiniz düşük gecikmeli program var mıdır?

Geri
Yukarı