RTX 2060 ve Ryzen 5 3600 sistem toplama

Sistem gayet iyi müsaaden ile birkaç değişiklik önereceğim. İlk olarak ana kartı ASRock B450 PRO4 olarak değiştirebilirsin, daha sonra RAM olarak aynı markanın 2x8 Dual kit olarak almanı öneriyorum ve son olarak.
FSP FSP600-60AHBC 600W 80 Plus ATX Power Supply kullanabilirsin.

Zaten RAM'ler 2 adet olarak belirttim. Ayrıca neden 600W bir güç kaynağı önerdiniz? Belirttiğim güç kaynağı iyi bir güç kaynağı.

Zaten RAM'ler 2 adet olarak belirttim.

Özür dilerim fark etmemişim. PSU'da ucu ucuna yetmesinden ziyade ileriye dönük bir sistem olması adına 600W tavsiye ettim. 650W biraz daha üst seviye sistemler de kullanılıyor.
Ayrıca belirttiğin güç kaynağında sertifika yok gereksiz güç harcaması olmaması adına sertifikalı bir PSU önerdim.

Oyun odaklı olduğu için pek bir şey demeceğim ama oyun odaklı olmasaydı tek slot 16 GB RAM alırdım sonra ilerde bir 16 GB daha alır Dual yapardım ileriye dönük olurdu netice de örnek GTA 4 2 GB RAM istiyordu GTA 5 8 GB tabii başka arkadaşlar ne der bilmem sadece düşüncemi paylaştım anakart ASRock B450 M PRO4 ben kullanıyorum çok güzel anakart öneririm.

Sistem güzel bellekler 3200MHz CL16 olsun senin seçtiklerinle performans farkı yok çünkü. Anakartı Asrock B450 Pro4 yapabilirsin. PSU için MSI’ın sitesinde 550W yeterli diyor istersen ayrı ayrı alıp 650W’lık bir PSU alabilirsin ileriye dönük olması açısından. SSD pahalı bence o parayı 860 Evo’ya vermektense 50 lira daha verip aşağıdaki modeli alabilirsin;
Hocam siz sanırım ekran kartını RTX 2060S olarak algılamışsınız 😃 .Benimki MSI GeForce RTX 2060 Ventus o da sanırım 500w istiyor bence psu yeterli.Önerileriniz için teşekkürler parçalarımı değiştirdim.(psu dışında)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı