RTX 2060 Ventus XS sıcaklık değerleri yüksek

vaterloss

Hectopat
Nisan ayında Donanım Arşivi sistemi aldım. Sistemim gayet iyi hoş da yahu bu kartın sıcaklı değerleri normal mi? Abdullah'ın videosunda kart 70 dereceleri zor görüyor. İnternetten testlere bakıyorum, örnek Technopat'taki test, BF5'de 70 derece üstüne çıkmıyor. Üstelik fan hızı da %50'nin altında. Satış sitelerindeki yorumlara bakıyorum, adam öve öve bitiremiyor. Bu zamana kadar oynadağım hiçbir oyunda 70 derece altında sabit kalamadım. Kart 5 dakika içinde 80 dereceye ulaşıyor. Bu yüzden V-Sync açmadan oyun oynayamıyorum. Kasamı aşağıya yazdım. Aşağıda yaptığım 2 oyun testi var. Ayıplı kart gönderilmiş olma ihtimali olabilir mi? Ne yapmamı önerirsiniz? Garantiye göndermeli miyim?

Kasa: Corsair Carbide SPEC-DELTA RGB

Dosya Ekleri

• Euro Truck Simulator 2 Screenshot 2020.09.12 - 23.37.27.74.png
    Euro Truck Simulator 2 Screenshot 2020.09.12 - 23.37.27.74.png
    47,6 KB · Görüntüleme: 94
  • Grand Theft Auto V Screenshot 2020.09.12 - 23.49.59.38.png
    Grand Theft Auto V Screenshot 2020.09.12 - 23.49.59.38.png
    60,2 KB · Görüntüleme: 99
Nisan ayında Donanım Arşivi sistemi aldım. Sistemim gayet iyi hoş da yahu bu kartın sıcaklı değerleri normal mi? Abdullah'ın videosunda kart 70 dereceleri zor görüyor. İnternetten testlere bakıyorum, örnek Technopat'taki test, BF5'de 70 derece üstüne çıkmıyor. Üstelik fan hızı da %50'nin altında. Satış sitelerindeki yorumlara bakıyorum, adam öve öve bitiremiyor. Bu zamana kadar oynadağım hiçbir oyunda 70 derece altında sabit kalamadım. Kart 5 dakika içinde 80 dereceye ulaşıyor. Bu yüzden V-Sync açmadan oyun oynayamıyorum. Kasamı aşağıya yazdım. Aşağıda yaptığım 2 oyun testi var. Ayıplı kart gönderilmiş olma ihtimali olabilir mi? Ne yapmamı önerirsiniz? Garantiye göndermeli miyim?

Kasa: Corsair Carbide SPEC-DELTA RGB
Benim Gaming X model kart bile 75 dereceleri görüyor bence normal. O testler odada klima çalışırken sabit bir sıcaklıkta yapılıyor. Kışın sen de o değerleri alırsın.

Hayır kartım MSI 1660Ti Gaming X modeli. Yani GPU olarak sizinkinin bir model altı.
Peki bu karta undervoltage yaparak sıcaklığını düşürebilir miyim? Normalde 1710mhz çekirdek hızı ama 1920mhzye boostlanmış. Msı afterburnerdan temp limiti 72 dereceye çekiyorum ama 1920mhzde çalışmaya devam ediyor. Onu da anlamış değilim.
MSI RTX2060 gaming x modeli mi?
Bir de kartımda coil whine sorunu var acaba bu sıcaklığı tetikliyo olabilir mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı