RTX 2060 vs. RX 5700XT

FPS farkından bahsetmiyoruz burada. Bu arada 5700XT ve 2060 aynı fiyattaymış gibi karşılaştırmanızın anlamı ne? İkisi bambaşka fiyatlara satılıyor. 5700XT ile sürücü sorunları yaşayan birçok tanıdığım var. Hala önermiyorum ben o kartı. 1080P'de R5 3500X ile darboğaz yaşarsınız bu arada. :)

Benim söylediğimle aynı şeyi söylemişsin ama üzgün atmışsın. Sebep?

bütçe monitör ile birlikte maksimum 10500 TL.
Monitör de şu olacak: Viewsonic 23.6" VX2458-MHD 144Hz 1ms 2xHDMI DP FHD Freesync Gaming Monitör | ITOPYA
Parçaları tek tek toplama taraftarı değilim aslında ama İtopya üzerinden olursa sıkıntı olmaz.
Yardımın için teşekkür ederim.

Bu monitör daha iyi gibi. Tasarımı da güzel.
Çok şanslısın çok güçlü bir ekran kartın var her oyunu rahat 2K ya da 4K Ultra'da oynuyorsundur.

Evet 2K'da oynuyorum. Ayrıca güzel sözünüz için teşekkür ederim. Monitörüm VX3258 144Hz 1ms 32"

-Arkadaşınız sadece FPS istiyorsa RX 5700 XT alması daha mantıklı olur fakat bunu yaparsak çıkacak yeni nesil oyunlardaki DLSS desteğini yoksaymış olursunuz. Arkadaşınız yeni nesil oyun oynayacaksa DLSS'den dolayı RTX 2060'da önerebilirim. Ayrıca driverlar olarak sorun çekmek istemiyorsanız çok donanım bilginiz yoksa AMD kullanırken zorlanabilirsiniz. Ben size yine de biraz daha bütçeyi artırıp 3060 Ti almanızı öneririm. 30 serisi çıktıktan sonra 20 serisininde 5000 serisininde bir anlamı kalmadı zaten.
Böyle bir yorum gördüm bir konuda, yeni çıkacak oyunları daha rahat oynamak için 2060 Super daha mantıklı olabilir mi?

-Arkadaşınız sadece FPS istiyorsa RX 5700 XT alması daha mantıklı olur fakat bunu yaparsak çıkacak yeni nesil oyunlardaki DLSS desteğini yoksaymış olursunuz. Arkadaşınız yeni nesil oyun oynayacaksa DLSS'den dolayı RTX 2060'da önerebilirim. Ayrıca driverlar olarak sorun çekmek istemiyorsanız çok donanım bilginiz yoksa AMD kullanırken zorlanabilirsiniz. Ben size yine de biraz daha bütçeyi artırıp 3060 Ti almanızı öneririm. 30 serisi çıktıktan sonra 20 serisininde 5000 serisininde bir anlamı kalmadı zaten.
Böyle bir yorum gördüm bir konuda, yeni çıkacak oyunları daha rahat oynamak için 2060 Super daha mantıklı olabilir mi?
Kesinlikle katılıyorum 5600 xt aldığıma pişman oldum 3060 ti görünce.

Kesinlikle katılıyorum 5600 XT aldığıma pişman oldum 3060 Ti görünce.

Bence pişman olmanıza gerek yok. Ben de 6-7 ay önce kartımı 3.500 TL'ye aldım. Ve şu an çok mutluyum çünkü fiyatı acayip arttı. Ayrıca kartınız çok güçlü. Üzülmeye gerek yok :).

Yeni konular

Geri
Yukarı