RTX 2060'da DLSS hangi ayarlarda kullanılmalı?

Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Sigortacı
Optimum, performans ve Ultra performans ayarları arasındaki fark tam olarak nedir? Oyun oynarken hangisinde kullanmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Quality modu çok yüksek bir performans artışı sağlamaz ama görüntü kalitesini de neredeyse hiç düşürmez. Hatta bazı oyunlarda asıl çözünürlüğe kıyasla daha iyi görüntü bile verebiliyor. Performans modu FPS'i cidden artırır ama görüntüyü bozar. Balanced (Optimum) ayarı orta şeker diyebiliriz. Ben şahsen Quality dışında bir modda kullanmak zorunda kalmadım RTX 2060'ı. Size de aynısını tavsiye ederim.

Quality modu çok yüksek bir performans artışı sağlamaz ama görüntü kalitesini de neredeyse hiç düşürmez. Hatta bazı oyunlarda asıl çözünürlüğe kıyasla daha iyi görüntü bile verebiliyor. Performans modu FPS'i cidden artırır ama görüntüyü bozar. Balanced (Optimum) ayarı orta şeker diyebiliriz. Ben şahsen Quality dışında bir modda kullanmak zorunda kalmadım RTX 2060'ı. Size de aynısını tavsiye ederim.
Cyberpunk ilk çıktığında kalite modunda kullanarak daha stabil bir deneyim elde etmiştim. Orijinal hâli hatalar ve droplar ile doluyken DLSS ile daha rahat oynamıştım.

Bazı oyunlarda DLSS çok optimize çalışırken bazılarında hiç iyi çalışmayabiliyor. Mesela Bannerlord oyununda kalite moduna da alsanız görüntü ciddi oranda bozuluyor. Kimi oyunda da kalite modunda daha iyi bir görüntü bile verebiliyor. Özetle istediğiniz oyunda deneyin, kendiniz görün ve memnun kalırsanız kullanın.

Oyundan oyuna değişir, örneğin SOTTR'de kullanmanızı önermem, oyun Minecraft oluyor. Ama Dying Light 2'de kalite modu pek etki etmiyor. Hangi oyunu oynuyorsunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı