RTX 2060'lı Sistem Toplama

Strelok

Centipat
Arkadaşlar öncelikle hepinize merhabalar,

Ben dün bir deli cesaretiyle vatan'dan indirimde iken MSI RTX 2060 Gaming Z ekran kartını aldım. Kafamda 2600'lü bir sistem toplamak vardı. Fakat buradaki 2600 2060 uyum tartışmalarından ve hiç amd işlemci kullanmadığımdan dolayı fikrimi değiştirdim. Şimdi intel 9600K'lı bir sistem toplamak istiyorum ve yardımlarınızı bekliyorum.😀

Hayatımda hiç masaüstü toplamadım ve kazandığım paranın ziyan olmasını istemiyorum. Öyle O.C falan yapayım, bilgisayarın sınırlarını zorlayayım gibi bir derdim de yok. Sadece 1080p'de akıcı bir oyun deneyimi yaşamak istiyorum. Ayrıca beni 5 yıl götürsün istiyorum. Sistem önerilerinizi bekliyorum. Dün ekran kartını 2500 liraya aldım. Geri kalan kısma ayırabileceğim bütçe 4000 ila 4500 lira arası. Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece ekran kartını mı aldınız? Diğer
Türlü 9600K + Z390 anakart 3K falan edicek.
Yeni Ryzen işlemcileri beklemenizi öneririm, 2600X'de alabilirsiniz. Diğer türlü sadece ekran kartıysa çok zor.

Sadece ekran kartını mı aldınız? Diğer
Türlü 9600K + Z390 anakart 3K falan edicek.
Yeni Ryzen işlemcileri beklemenizi öneririm, 2600X'de alabilirsiniz. Diğer türlü sadece ekran kartıysa çok zor.

Evet şu an için sadece ekran kartını temin ettim. Peki sizce 9600K'lı bir sistem toplamak için ekran kartı hariç kaç paralık bir bütçe gereklidir? Bir de acaba düşündüğünüz sistemin bileşenlerini yazabilir misiniz?

i5 9600K
Z390 Anakart 4 Slotlu
3200MHz 2x8 RAM
480GB SSD+1TB HDD
NZXT H440-500i
650W ve üstü +80 PSU
ML240R
Benim önerceklerim bunlar, 7200'e falan denk gelir. Sağlam sistem olur.
O yüzden sizi anlıyorum 7 Temmuz'da yeniden konu açın size daha iyi şeyler sunabilirim, bir de çok pahalı toplamışım gibi gelebilir hiçbir şeyden kısmadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı