RTX 2060S Sistemde Far Cry 6 FPS Düşüklüğü

İşletim sistemi
Windows 10

erenforsakeN

Kilopat
Yer
Tottenham
RAM
16GB 3000MHz
SSD veya HDD modeli
Adata SU630
Ekran kartı
NVIDIA RTX 2060 SUPER
Anakart
MSI B365M PRO-VH
İşlemci
i5-9600K
Oyuna yeni başladım, ilk 10 dakika her şey normaldi olması gereken FPS seviyelerinde çalışıyordu ama biraz vakit geçtikten sonra oyun kendini resmen 15-20 FPS'e kilitledi. Hiç hareket etmesemde, sadece yere bile baksam hiçbir türlü FPS artmıyor. Grafik ayarları Ultra'da ama sorunun ondan kaynaklandığını sanmıyorum ekran kartım Ultra ayarları kaldırabilecek seviyede.

Sürücüler vs. güncel.

MSI Afterburner kullanarak oyun ici arayuz yapip video cekip atarsan yardimci olabiliriz.

Gpu Temp
Cpu Temp
Gpu Power
Gpu Freq
Gpu Mem Freq
Cpu Freq

Bu ustte yazdiklarimi ekleyip yapabilir misin?

MSI Afterburner kullanarak oyun ici arayuz yapip video cekip atarsan yardimci olabiliriz.

GPU Temp
CPU Temp
GPU Power
GPU Freq
GPU Mem Freq
CPU Freq

Bu ustte yazdiklarimi ekleyip yapabilir misin?

Maalesef video kaydı alamadım ama şunu diyebilirim ki olan değerler gerçekten aşırı normal. Ve şunu fark ettim ki bu kesinlikle oyunun optimizasyon hatası. Oyun her açılıp kapandığında normale dönüyor. Örneğin bir kısımda oyun 10FPS'ye düştü (ara sahne). Orada oyunu kapattım ve bir daha açtım ve 10 dk boyunca normal gitti ve sonra aynı şey yine tekrarlandı. Her seferinde bu tekrarlanıyor böyle. Kısaca bu internetten de araştırdığım kadarıyla optimizasyon sorunu. Çözebilirsem sorunu yazarım daha sonra.

Maalesef video kaydı alamadım ama şunu diyebilirim ki olan değerler gerçekten aşırı normal. Ve şunu fark ettim ki bu kesinlikle oyunun optimizasyon hatası. Oyun her açılıp kapandığında normale dönüyor. Örneğin bir kısımda oyun 10FPS'ye düştü (ara sahne). Orada oyunu kapattım ve bir daha açtım ve 10 dk boyunca normal gitti ve sonra aynı şey yine tekrarlandı. Her seferinde bu tekrarlanıyor böyle. Kısaca bu internetten de araştırdığım kadarıyla optimizasyon sorunu. Çözebilirsem sorunu yazarım daha sonra.
FPS düşünce ekran resmini alın Paint'e yapıştırın ordan kesip atabilirsiniz. Doğru anlatmışımdır umarım :)

Sorunu çözdüm. Yabancı forumlardan yaptığım bir kaç araştırma sonucu düzelttim. Sonradan başkalarının da işine yarar diye koyuyorum.
Bu çözüm daha çok NVIDIA kartlar için anladığım kadarıyla, AMD kartlar için durum aynı mı bilmiyorum.
1-Eğer ekran kartınızın sürücüsü güncel değilse güncelleyin, eğer tüm adımları yapıp yine de sorun değişmediyse sürücüyü kaldırıp en yenisini tekrar kurun.
2- Oyunun kurulu olduğu klasörde bin klasöründeki exe dosyasını masaüstüne ''Far Cry 6 Plus'' adıyla ekleyin. (Sonundaki plus zorunlu değil başka bir şey de yazabilirsiniz isterseniz)
3- Oyuna girdiğinizde grafik ayarlarından HD dokuları, gerçekçi yansımaları kapatmalısınız.

Bunları yaptığınızda yansımalar vb. grafikleri düşüyor ama en azından oyun 10FPS değil :)
Umarım diğer arkadaşların da işine yarar.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı