RTX 2070 CS:GO'da Kaç FPS Alırım?

anakin0

Hectopat
Bilgisayar'ı almadan önce merak ettim. CS:GO'da en yüksek ayarlarda kaç FPS alabilirim?

ssadsa.png

Son düzenleyen: Moderatör:
CS:GO için fazla güçlü bir ekran kartı. İşlemciniz de fazlasıyla güçlü. Arda kardeşimizin dediği gibi CS:GO ekran kartından ziyâde işlemci gücüne dayalı bir oyun. İşlemci İntel olduğun ve tek çekirdek performansı yüksek olduğundan ortalama +400 Fps üstü alırsınız diye tahmin ediyorum. Tabi bu değerler haritadan haritaya göre değişim gösterebilir. Oyuncu sayısı da etki edebilir. Bazı topluluk sunucuların da oyuncu sayısı 40 kişiyi bulabiliyor ve bu da Fps'nin düşmesine sebep olabiliyor. Eğer sistemi sadece CS:GO için topladıysanız 240Hz monitör şart derim.

FPS tahmini yapmak yerine test videosu izleyebiliriz. 😄😄 Tıklayın. Farklı oyunların test videoları için ise buraya tıklayın.
NOT: Videolardaki FPS değerlerinin aynısını alacaksın diye bir şey yok. Çünkü senin sistemin ile videolardaki elemanların sistemleri aynı değil. Test videolarındaki değerlere yaklaşık değerler alacaksın.
NOT 2: Eğer bu sistemde ciddi şekilde sadece CS:GO oynamayı düşünüyorsan en az 144Hz monitör kullanmanı tavsiye ederim.

Bunları alırken, sağlam bir monitör almayı unutmayın.

AOC 24" C24G1 2xHDMI DP VGA 144Hz 1MS Freesync Full HD Curved Gaming Monitör Düşünüyorum ben.
CS:GO için fazla güçlü bir ekran kartı. İşlemciniz de fazlasıyla güçlü. Arda kardeşimizin dediği gibi CS:GO ekran kartından ziyâde işlemci gücüne dayalı bir oyun. İşlemci İntel olduğun ve tek çekirdek performansı yüksek olduğundan ortalama +400 Fps üstü alırsınız diye tahmin ediyorum. Tabi bu değerler haritadan haritaya göre değişim gösterebilir. Oyuncu sayısı da etki edebilir. Bazı topluluk sunucuların da oyuncu sayısı 40 kişiyi bulabiliyor ve bu da Fps'nin düşmesine sebep olabiliyor. Eğer sistemi sadece CS:GO için topladıysanız 240Hz monitör şart derim.
Yok sadece CS:GO için toplamadım. PUBG,BF5,COD,RAİNBOW,GTA 5 gibi oyunlar'da oynayacağım Monitör olarakta şunu düşünüyorum.

AOC 24" C24G1 2xHDMI DP VGA 144Hz 1MS Freesync Full HD Curved Gaming Monitör

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı