RTX 2070 GPU kullanımı en az kaç olmalı?

Normal. Bende de aynı CPU %10-20 civarı, GPU %50 civarı FPS 600 falan. Fakat dediğim gibi 2070 sıcaklıklarınız yüksek. Ben Artics MX6 macunu sürdüm evde kendim size de öneririm fakat paranız var ise thermal grizzy kry. Macununu öneririm.

Zaten MSI GPU'larda termal macun çok kolay değişiyor. Üstündeki 4 vidayı açtığımda ben soğutucu blok direkt elime geldi zaten.
ben bakımını yapabiliyorum. 2 ayda bir değiştiriyorum macununu yağ bakımını da yapıyorum.

Ben bakımını yapabiliyorum. 2 ayda bir değiştiriyorum macununu yağ bakımını da yapıyorum.

Yağ bakımı derken hocam :D GPU da iyi macun kullanılmadı ve bakımı ısısı böyle 85 civarı görünce tekrar yapılır. Bu 85'ler çıkması için ort. 2-3 yıldır.

Hayır, Termal macun bakımı gerekiyor. Ekran kartı eskidiğinden dolayı dostum. Bende 2 hafta önce yeniledim aynı onunkisi gibiydi ısıları. UV yapması evet düşürür fakat ben direkt macun değişimi öneririm ayarları ile oynamadan.

Ne hayır? Ben arkadaşa termal macun değiştirme sakın falan mı dedim? Ekran kartını soğutmanın en kolay ve rahat yolunun undervolt olduğunu söyledim ki bu işlerden az çok anlayan herkes bunun böyle olduğunu bilir. Şunu da unutmayın stok hiçbir ekran kartı ve işlemcinin voltaj/frekans ayarı bir insanın manuel yapacağı ayardan daha iyi olamaz.

Ne hayır? Ben arkadaşa termal macun değiştirme sakın falan mı dedim? Ekran kartını soğutmanın en kolay ve rahat yolunun undervolt olduğunu söyledim ki bu işlerden az çok anlayan herkes bunun böyle olduğunu bilir. Şunu da unutmayın stok hiçbir ekran kartı ve işlemcinin voltaj/frekans ayarı bir insanın manuel yapacağı ayardan daha iyi olamaz.
Dostum termal macun değiştirmek varken UV ile uğraşmayalım dedim, dediğiniz doğru yazdım zaten. Çünkü 85 gören 2070 normal değil.

Dostum termal macun değiştirmek varken UV ile uğraşmayalım dedim, dediğiniz doğru yazdım zaten. Çünkü 85 gören 2070 normal değil.

Hocam dediklerimizin birleşim kümesini alırsak en iyi sonuca ulaşırız. Undervolt da termal macun değiştirme de ekran kartının yararına olur.

Bakın ben MX6 sürdüm ve 130W yani Max. güç de 72 derece görüyorum ve odam 35 derece falan. Ben size MX6 öneriyorum eğer paranız var ise mutlaka Thermal Grizzy Kry. öneririm.

Geri
Yukarı