RTX 2070 İçeren Sistem Önerisi

Hangi marka işlemci?

• AMD

• Intel

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.

TC Mert Çakır

Kilopat
Makaleler
4
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Başlıkta belirtmiş olduğum gibi RTX 2070 ekran kartım var ve geri kalan bilgisayar bileşenleri için yardım istiyorum. RTX 2070 için işlemci, işlemci ile uyumlu RAM, kasa, anakartlı bir sistem toplamama yardımcı olur musunuz? Önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler.
Not: Tavsiye ettiğiniz RAM veya diğer bileşenlerin sebeplerini açıklarsanız daha ayrıntılı olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bütçe belirtmediğiniz sürece sistem öneremeyiz.

1080P ekranda oynayacaksanız 9600K işlemcili bir sistem alınabilir. Yanına sıvı soğutucu yada kule tipi denen soğutucular alınabilir.
RAM' ler bu olabilir fakat 2400 MHZ. 3000 MHZ' li RAM kit alınabilir isterseniz.
ADATA XPG GAMMIX D10 16GB (2x8GB) 2400MHz DUAL DDR4 CL16 BLACK PC RAM | ITOPYA
Anakart ise bütçe varsa Z390 bir anakart alınmalı. Ona yetmiyorsa Z370 anakart alınır ancak BİOS güncellemesi yaptırmasını söyleyin aldığınız firmaya.
Kasa olarak Phanteks 350X olabilir. Güç kaynağı olarak 650 veya üstü 80+ sertifikalı bir güç kaynağı olabilir.

Bütçe belirtirseniz daha iyi olur.

@Asım Demir Uçuk bir fiyat olmadığı sürece önemli değil. Darboğaz yemeyeceğim ve sistem birbiriyle uyumlu, tıkır tıkır çalışan bir kasa toplamak istiyorum. Senin ve burada ki çoğu insanın tavsiyelerini ve düşüncelerini merak ediyorum.

•Not: Arkadaşlar bu tavsiyeler bana yaklaşık 5-7 bin TL arası bir fiyata mal olacağı için, eğer konu hakkında düşüncelerinizden emin değilseniz veya kesin bir fikriniz yoksa lütfen yorum yapmayın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı