RTX 2070 için İşlemci Tavsiyesi

kozkir

Kilopat
Daha fazla  
RTX 2070'in yanına uygun bir işlemci alacağım. Aklımda 3700X var, fanı ile beraber çok çekici geliyor.
Ama aklım bir yandan da Intel tarafına kaymıyor değil, 9600 veya 9700'e.

Oyun odaklı kullanıyorum sistemimi, yayın veya render yapmıyorum, en azından şimdilik. Arka planda bir sürü şey çalıştırıyorum, özellikle onlarca sekme ile Chrome vb...

Bir türlü kesin karar veremedim, sizce ne hangi platformu tercih etmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Multitasking için genelde AMD önerilir. Hiç AMD kullanmadım, şu anda laptopumda i7 6700hq var ve genelde Chrome'da 15-20 sekme açık bulunuyor. Şimdilik bir performans düşüşü yaşamadım. Ben genelde İntel firmasına daha yakınım (fanboyluk olarak algılamayın) Tabi bu sene AMD'nin çok büyük bir çıkışı söz konusu. Herkese yaptığım öneriyi size de yapacağım: Eğer sistem toplamadıysanız bekleyin. Seneye iki marka da yeni soketlere geçecek o zamana kadar para da biriktirmiş olursunuz.

RTX 2070 ve Ryzen 7 2700x kullanıyorum. Sana kesinlikle İntel almanı öneririm. Oyun performansından hiç ama hiç memnun kalmadım. Ama İntel alacaksan da soğutucu için ayrı bir bütçe ayırman gerekiyor..

Multitasking için genelde AMD önerilir. Hiç AMD kullanmadım, şu anda laptopumda i7 6700hq var ve genelde Chrome'da 15-20 sekme açık bulunuyor. Şimdilik bir performans düşüşü yaşamadım. Ben genelde İntel firmasına daha yakınım (fanboyluk olarak algılamayın) Tabi bu sene AMD'nin çok büyük bir çıkışı söz konusu. Herkese yaptığım öneriyi size de yapacağım: Eğer sistem toplamadıysanız bekleyin. Seneye iki marka da yeni soketlere geçecek o zamana kadar para da biriktirmiş olursunuz.
Yeni sistem toplamaktan ziyade var olanı yükseltiyorum.
Şu anda 2070'i i5 7500 ile kullanmaktayım; ve işlemci, anakart ve ram için kara cuma indirimlerini bekliyorum. Dediğiniz gibi daha da bekleyebilirim sanırım.
Gerçi alacağım işlemciyi 3 ila 5 yıl içinde değiştirmeyeceğim için önümüzdeki senenin soket değişimini beklemek pek mantıklı olmaz gibi geliyor.
Merhabalar tekrar, indirim tarihleri yaklaştıkça ve ben konudan konuya atladıkça 9700k ve 3700x arasında gidip geliyorum günlük olarak.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı